Śpij i śnij. Później twórz teorie.

kzarecka

2008-03-03

odkryciaiwynalazki_160Kilka dni temu czytałam artykuł o snach jawnych. Oprócz upartego dążenia autora do sugestii, że najlepszymi kandydatami do dzikich harców sennych są Bruce Willis i Britney Spears (dziesiątkę lepszych mogę wymienić natychmiast po wyrwaniu mnie ze snu), padło stwierdzenie, że bardzo prawdopodobnym jest, iż Albertowi Einsteinowi do sformułowania najsłynniejszego równania dotyczącego energii (E=mc2), pomógł sen (słowem - formuła mu się przyśniła). Jeśli miałoby to, być prawdą, zalecam spać i śnić. A jeśli nie? Przeczytajcie "Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat". Też ciekawe.


O publikacji - Pionierzy współczesnej nauki i ich osiągnięcia. Książka jest przewodnikiem po teoriach największych naukowców, przejrzystym kompendium prezentującym idee, które zmieniły nasz ogląd rzeczywistości. Znajdziemy w niej omówienie takich dziedzin jak astronomia, fizyka, matematyka, genetyka i biologia.

Pete More "Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat"; Wydawnictwo: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk - Inwestycje; Format: 180 x 255 mm; Liczba stron: 192; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7512-741-6

KaHa

Tagi: Pete More, Odkrycia i wynalazki, książka, olesiejuk, albert einstein,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany