Co na was czeka za Placem Grunwaldzkim?

kzarecka

2008-03-12

wtkn_160Dziś rozpoczynają się Wrocławskie Targi Książki Naukowej. Przez trzy dni na czytelników czeka wiele atrakcji. W większości wystawcami będą oficyny, które nieczęsto biorą udział w ogólnopolskich Targach. Co nie oznacza, że zabraknie "gigantów". Na co można liczyć? Czego będzie można wysłuchać? Kogo spotkać? Komu gratulować? Przeczytajcie pismo rzecznika prasowego WTKN. Kilkanaście zdań, a informacji ogrom.


W dniach od 12 do 14 marca 2008 roku zapraszamy na kolejne, czternaste już (!) spotkanie z ambitną, wartościową, potrzebną i fascynującą książką!
W ofercie, oprócz książek naukowych – bogaty wybór albumów, słowników, poradników oraz wydawnictw multimedialnych.
Po raz drugi spotkamy się w Centrum Naukowo-Badawczym Politechniki Wrocławskiej znajdującym się w pobliżu placu Grunwaldzkiego.
Tradycyjnie już będziemy gościć najznakomitszych przedstawicieli wydawnictw publikujących książki naukowe i popularnonaukowe. Uczestnikami będą przede wszystkim oficyny uczelniane, co jest specyfiką tych Targów, nie zabraknie jednak zasłużonych firm wydawniczych, prezentujących bardzo różnorodną ofertę i mających w swym dorobku wielonakładowe hity księgarskie.
Trzynaście
dotychczasowych imprez, utwierdza nas w przekonaniu, że tego typu spotkania są potrzebne naszemu środowisku – liczba wystawców utrzymuje się na stałym poziomie (około sześćdziesięciu), oferta wydawnicza jest stale wzbogacana, a i zainteresowanie ze strony czytelników nie słabnie. Targi doceniają bibliotekarze, księgarze i hurtownicy podejmujący się dystrybucji specjalistycznych publikacji.
Trzy
dniowe Targi, połączone z kiermaszem, to wspaniała okazja do wzięcia udziału w interesujących wykładach, spotkaniach i dyskusjach. Zapraszamy m.in. na spotkanie z prof. Ernestem Niemczykiem – autorem książki "Cztery żywioły w architekturze", na promocję książek: "Sukcesorzy śląskich Piastów" Bogusława Czechowicza oraz "Rezydencje magnackie w Kotlinie Jeleniogórskiej w XIX wieku" Romualda M. Łuczyńskiego. Będzie też możliwość, po raz kolejny, podyskutowania z ekspertem w dziedzinie prawa autorskiego drem Julianem Jezioro, który wygłosi wykład zatytułowany "Plagiat w działalności wydawniczej – 'czego się bać'". Szczególnej uwadze Państwa polecamy panel dyskusyjny – Ochrona wydawców i autorów publikacji naukowych i akademickich. "Pieniądze na ulicy – jak je podnosić; jak je kłaść?"
Podczas Targów przeprowadzane są trzy konkursy. Jury, w skład którego weszli specjaliści z różnych dziedzin nauki, wytypowało publikacje wyróżniające się najtrafniejszą szatą edytorską (ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego otwarcia Targów). Czytelnicy wybiorą najlepszą, ich zdaniem, książkę, a specjalnie powołana komisja wytypuje najatrakcyjniejsze stoisko. Organizatorzy przewidują również niespodzianki dla odwiedzających.
Dotychczasowa popularność Wrocławskich Targów Książki Naukowej
organizowanych przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej świadczy o tym, że wpisały się one na stałe w ogólnopolski kalendarz imprez targowych, a mieszkańcom Wrocławia umożliwiają zapoznanie się z ofertami wielu wydawców z całego kraju.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej promocji książki, tak niezbędnej nam w życiu codziennym!

W imieniu Organizatorów

Wiesława Wilczyńska-Koper
Rzecznik prasowy

Program Targów

Tagi: wtkn, wroclawskie targi książki naukowej, program, politechnika,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany