Komiks, czyli z dolnej półki - Historia fabryki

historia_fabryki_160Oto kolejna odsłona cyklu Macieja Gierszewskiego. Należała się w mojej skrzynce, oj należała. Najważniejsze jednak, że wreszcie jest. Tym razem Giera zabrał się za "Historię fabryki". Edyta Mei - autorka. Ktoś zna? Ktoś słyszał? Jeśli nie, zacznijcie poznawanie od tekstu "Komiks, czyli z dolnej półki". A jeśli ktoś rozpoznaje, jeśli już wcześniej natrafił na rysunki autorki - jeszcze lepiej. Przynajmniej będzie wiedział z kim i czym ma do czynienia. Zapraszam.

czytaj więcej...

Komiks, czyli z dolnej półki

basniewilkitom8_160W PL rusza nowy cykl. Cykl stworzony przez Macieja Gierszewskiego. Cykl dotyczący komiksów. Komiksy miały zawsze i z pewnością będą miały po wsze czasy wielu zwolenników, wielu fanów, wielu czytelników. Opuścić taki temat, nie pisać o nim, to grzech. A grzeszyć nie warto. Stąd "Komiks, czyli z dolnej półki". Jako pierwsze na warsztat poszły "Baśnie. Wilki" według scenariusza Billa Willinghama. Dla wszystkich mających wilczy apetyt i tych cierpiących na wszelkie formy niestrawności.

czytaj więcej...

Pomyłki, czyli czytając Czaję

gierszewski_160_011."To nie przyjemny urlop, to prawdziwa świecka pielgrzymka" - słowa Ewy Bieńkowskiej z okładki książki "Gdzieś dalej, gdzie indziej” Dariusza Czai. Słowa, które mają zachęcić do przeczytania tejże. Mnie zachęciły. Chociaż właściwie nie potrzebowałem zachęty, samo nazwisko autora, po "Lekcjach ciemności", jest dla mnie znakiem jakości. Nie zawiodłem się, chociaż dałem się zaskoczyć, miło, ale jednak, dałem się zaskoczyć.

czytaj więcej...

Łagodna ucieczka na południe

gierszewski_1601. Pamiętam pewne spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem, które odbyło się w 1994 roku w Poznaniu. Nie pamiętam, czy było ono związane z promocją powieści "Biały kruk", czy też zbioru "Wierszy miłosnych i nie". Podczas spotkania Stasiuk mówił, że przestaje pisać prozę i zostaje poetą. Na szczęście już wtedy było wiadomo, że nie mówi poważnie. Jego wiersze mnie nie przekonywały. Zresztą, gdy sięgam do tej książki dziś, po tylu latach, nadal mnie nie przekonują.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany