Spiżarnia ze zdjęciami - "Król Harald na Atlanterhavsveien"

edyta_sza322ek_160Tym razem wyjątkowo dwa zdjęcia. Oba jednak dotyczą tego samego miejsca. Zostały one zrobione na wyspie Averøy, o rzut beretem od Kristiansud w okręgu Møre og Romsdaln. Pierwsze, kolorowe, to jedyne, które udało mi się zrobić przy jako takiej pogodzie, ponieważ kolejne dni były mgliste, albo wietrzne i deszczowe. I choć cudnie to wyglądało tam i wtedy, to zdjęcia nie pokazywały niczego.


czytaj więcej...

Pod słońcem Norwegii

edyta_sza322ek_160Jakiś czas temu, pod koniec lata, a może wczesną jesienią, robiliśmy ślubne zdjęcia pewnej parze. Prócz zdjęć z kościoła, fotoreportaż z wesela. Pamiętam, że padał wtedy rzęsisty, chłodny deszcz. Mały, malowniczy kościółek położony na wyspie Herdla otoczyły parasolki. Herdla.. Jeden z nielicznych płaskich terenów w okolicy. W przeszłości wykorzystali to Niemcy budując tam w czasie drugiej wojny światowej lotnisko. Teraz są tylko jego betonowe resztki, pozostałości bunkrów oraz rezerwat dla ponad dwustu gatunków ptaków.


czytaj więcej...

"Nie buchaj ogniem, kiedy do mnie mówisz" - Andrzej Mleczko (Smok trzygłowy)

kaha_160Mężczyźni są niesamowicie. Owszem, my kobiety, mówimy czasem, że oni nigdy nie dojrzewają, że wciąż pozostaje w nich dzieciak. Tak rzeczemy, a w rzeczywistości w nas też siedzi mała dziewczynka (tylko ukryta zdecydowanie lepiej). Wczoraj byłam z córką "na stoku", czyli małej, pobliskiej górce. Zjeżdżałyśmy na ślizgaczu (coś w formie uwielbianego kiedyś przez dzieci worka, bądź później - jabłuszka). Wybawiłam się jak szalona. Jednak nie o tym dziś będzie.

czytaj więcej...

Spiżarnia ze zdjęciami - Workers

edyta_sza322ek_160Przeglądałam kolejne zdjęcia z Londynu, by wybrać coś dla PL. Trudne zadanie, bo wszystkie razem i każde z osobna to historia czegoś lub kogoś. Może to ze strzelistymi, pięknymi budynkami i równie smukłymi dźwigami, niczym hybrydowe przedłużenia budynków? A może to z Hindusem przed sklepem z garniturami, szykownie ubranym, ale ze zmęczoną ciepłym dniem twarzą, która nie ukrywa zniechęcenia do kolejnego klienta wchodzącego do sklepu, a może to z narkomanką skuloną pod witryną wyklejoną napisami: SALE! Jakże wymownie…

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany