Jesteś moją kofeiną

ja_01Napisałam kilka słów autorce X. Owa autorka X odpisała mi szybko, miło i zawarła tam pewne zdanie: "Jesteś moją kofeiną". A że rozmawiałyśmy o tytułach w szerokim wachlarzu zwanym Kulturą, tak mnie to jakoś natchnęło. Śpieszę z wyjaśnieniem, że autorka X nie uważa mnie za swoją kofeinę. Gdyby tak było, mąż autorki X oderwałby jej głowę, a mój przyszły mąż najpierw by mnie oskalpował, a później poszedł w długą. Zatem podkreślam raz jeszcze - autorka X napisała sobie te trzy słowa ot tak. I już. Sprawa wyjaśniona. Będzie o uzależnieniach.
czytaj więcej...

Dwie piątki dla Pilcha

Jerzy Pilch. Jedni stoją za nim murem, drudzy granatami rozbijają wszystko, co jest wokół i ze snajperskim okiem strzelają prosto w głowę. Taki los, można by rzec. Jedni szepczą: - Jerzy, jesteś boski. Drudzy krzyczą: - Giń, przepadnij siło nieczysta! Jak to jest, że przeciwnicy zawsze są głośniejsi? Stanie taki jeden i drze paszczę. Jest jeszcze gorzej, gdy ją drze, a nigdy oczu swoich, jak podkreśla, nie skalał wydrukowanymi słowami JP. Ale i w pierszej grupie są potworki - twierdzą, że uwielbiają, że jego twórczość powinno się nagradzać, czym się tylko da, że to, że tamto, ajajaj, ojejejej. A która książka Panu najbardziej się podobała, skoro taki wielki fan z Pana? - pytam, gdyż przypadek z życia wzięty. I odpowiedź: - "Narty Ojca Świętego". Choć czytałem też tę książkę "Miasto... coś tam".
czytaj więcej...

OMG...LOL...HARRY POTTER

a968574e7e9b3f87(Dla tych, którzy nie rozeznają się szczególnie w internetowej nowomowie, skrót „OMG” oznacza „Oh My God”, czyli w wolnym tłumaczeniu „O Boże”, „LOL”, zaś „Laughing Out Loud”, czyli na podobnej zasadzie „Zaśmiewa się do Rozpuku”. Oba, jakże skomplikowane terminy padają najczęściej z ust, a raczej klawiatury, wszelakiej maści, zachodnich, nastoletnich i nie tylko, forumowiczów, ircowiczów, itd. itd.)
czytaj więcej...

Rozgrzeszamy Organizatora 52. MTK - Ars Polonę

10

Pani K. pisała w poprzednim felietonie o skłonności Organizatora 52. Międzynarodowych Targów Książki do nieograniczonego fundowania stomatologicznych usprawnień czytelnikom zauroczonym stoiskiem Gościa Honorowego - Ukrainy. Okazuje się jednak, że gdyby przyszło co do czego, to wcale nie Ars Polona odpowiedziałaby za szkody spowodowane felernym podestem.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany