"Mielonka", która przyprawiła o niestrawność Hitlera

hitler_160Zasługi wydawnictwa Znak w odkrywaniu przed polskim czytelnikiem najciekawszych kart historii drugiej wojny światowej są nieocenione. Tym razem otrzymujemy do rąk pozycję Bena Macintyre zatytułowaną "Oszukać Hitlera. Największy podstęp w dziejach wywiadu". Brytyjczycy zdołali wprowadzić w pole szefów Abwehry i niemiecki wywiad, przekonując ich, że szykują inwazję na Grecję i Sardynię (tymczasem prawdziwym obiektem ataku miała stać się Sycylia). Pierwszy atak na "Twierdzę Europa" Hitlera zakończył się wspaniałym sukcesem i przyczynił się do skrócenia wojny. Ze 160 000 żołnierzy biorących udział w inwazji zginęło relatywnie niewielu, bo około 7 000.

czytaj więcej...

Komisarz Dirk i kobiety z miasteczka Kirchdorf

detektyw_160Wydawnictwo JanKa prezentuje piątą książkę w swojej krótkiej historii. Po wizycie w egipskiej Aleksandrii Kalwasa ("Dom"), historii olsztyńskiego Ojca Chrzestnego pióra Onichimowskiego ("Człowiek z Palermo"), mrocznej opowieści z Bretanii Magaczewskiej ("Zaćmienie") i warszawskim dramacie małżeńskim Zimniak ("Willa"), dostajemy do rąk kryminał rozgrywający się w sennym niemieckim miasteczku Kirchdorf. Ambitny komisarz Dirk obejmuje tam posadę szefa policji, ale nie ma specjalnie okazji, żeby się wykazać, dopóki nie wyjdzie na jaw seria okrutnych zabójstw, wokół których roztaczają się bolesne tajemnice przeszłości...

czytaj więcej...

Astronautyka Mary Roach

ale_kosmos_160Bez fałszywej skromności powiedzmy to wprost – Przystań Literacka jako jeden z pierwszych portali w Polsce poinformował swoich czytelników, o czym będzie nowa książka Mary Roach; konkretnie zaś zrobiła to sama autorka w wywiadzie, który z nią przeprowadziliśmy przed rokiem. Od jakiegoś czasu polscy czytelnicy mogą cieszyć się już tą publikacją - "Ale kosmos!" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów pisarki, która w umiejętny sposób łączy naukową dociekliwość z oryginalnym poczuciem humoru.

czytaj więcej...

Nowa książka Chmielewskiej!

neska_160Dla jednych stety, dla drugich być może niestety, ponieważ Chmielewska Chmielewską, Joanna Joanną, ale pisarka, o której dziś mowa posługuje się jeszcze jednym imieniem - Maria. Joanna Maria Chmielewska - drodzy czytelnicy, stety, stety! Jeśli ktokolwiek trzymał w dłoniach "Historię srebrnego talizmanu", wie, że warto sięgnąć po kontynuację tej bestsellerowej powieści. We wspomnianej książce pełną przygód, trudną i niebezpieczną misję przeżył Michał. Tym razem czas na płeć przeciwną. "Neska i srebrny talizman" o dziewczynie, która wkracza do bezkresnego Lasu Szeptów, to powieść wciagająca i niezwykle interesująca.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany