A co tam! Zabijmy raz jeszcze.

powtorkazmorderstwa_160.Monikę Szwaję, a dokładniej jej książki, zna wielu czytelników. Jej powieści ukazują się jak grzyby po deszczu, co oczywiście uszczęśliwia owych fanów. Na dodatek wydawnictwo Prószyński postanowiło wznowić jedną z nich. Taka powtórka "Powtórki z morderstwa". Jednych to ucieszy, drugich pewnie mniej. Ci drudzy z pewnością są "większymi fanami" (jeśli już robić takie rozróżnienia) i wiedzą, że Monika Szwaja założyła własne wydawnictwo (Sol). I ci, poczekają na nową książkę. Wprawdzie "Dziewice, do boju!" ukazały się zaledwie dwa miesiące temu, ale... skoro nowe pomysły wykluwają się tak szybko... Skoro jak grzyby po deszczu...
czytaj więcej...

Czy Lillifi zna Chassé?

malabalerina_160Jedno z najpiękniejszych stoisk na Targach Książki Dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu miało wydawnictwo Mamika. Książki plus gadżety. Nie można było przejść obok obojętnie. I tak wszystkie małe księżniczki, i wszyscy mali piraci przystawali i już po chwili zatapiali się w niezwykłych światach. Cieszy więc wiadomość, że na rynku pokazała się druga część przygód Księżniczki Lillifi. "Mała balerina" autorstwa Burkhard Nuppeney. Dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę? To pożywka dla oczu, uszu i dłoni. Na dodatek z prezentem dla... twojej Księżniczki.
czytaj więcej...

Fałszerze życia i śmierci

falszerze_160Oscar 2008, najlepszy film nieanglojęzyczny - te dwie informacje wystarczyłyby fanom kina odgadnąć, czego będą dotyczyć następujące teraz po sobie słowa. Austriacko-niemiecki obraz Stefana Ruzowitzky'ego to oczywiście "Fałszerze". Pod takim samym tytułem występuje również książka Lawrence'a Malkina. Książka, która opowiada historię, która z kolei stała się inspiracją dla laureatów wspomnianego Oscara. Walter Isaacson powiedział: - Czyta się ja niczym thriller, ale to wszystko jest prawdą. Oto największa z możliwych pochwał.
czytaj więcej...

Jaźń czy bojaźń?

taktoranigdyniebylam_160Choć najpierw można zapoznać się z tymi słowami: - Majgull Axelsson powraca z intrygującą powieścią o rozdwojeniu jaźni, poszukiwaniem tożsamości i codziennych wyborach, które w każdej chwili mogą skierować nasze życie w najmniej oczekiwaną stronę., to zdecydowanie bardziej poruszają te - Mary, Marie, czy MaryMarie? Pozwolić mu żyć, czy zabrać mu życie? Jedna kobieta, która walczy z drugą... Tylko, że obie stanowią jedność. "Ta, którą nigdy nie byłam" to najnowsza powieść szwedzkiej autorki, która na swoim koncie ma m.in. odpowiednik nagrody Pulitzera, międzynarodowy sukces i światowe bestsellery.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

WTKN

Dobre Strony 2013

Nieznane przykazanie

Design

Portal dla Rodziców