K...wa, to nie może być prawda!

strefacienia_160Szok, szok, szok! Inaczej nie da się tego opisać. I szokiem wcale nie jest to, że taką pozycję wydaje Nasza Księgarnia (choć może... no dobrze, to mały szok; taki szoczek; skoro jednak Media Rodzina wydała książkę Baracka Obamy - a oba wydawnictwa wsławiły się powieściami dla dzieci i młodzieży, to NK może Wiktorii Zender). Szokiem jest, że "Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa", to opowieść ofiary "polskiego Hannibala Lectera". Szokiem, że bohaterowie ze stronic mogą mieć realne odpowiedniki. Szokiem, że takie rzeczy działy się w Polsce (to raczej normalne, że ciągle myślimy: "Tam to tak, ale u nas?"). Szokiem jest... Wszystko. Wszystko!
czytaj więcej...

Żyj, żyj i nie zdychaj - tutaj nie ma żartów

krajgdzienigdysienieumiera_160Ornela Vorpsi cztery lata temu wydała swoją debiutancką powieść. Natychmiast została dostrzeżona i doceniona (szereg włoskich nagród literackich). Teraz "Kraj, gdzie nigdy się nie umiera" może poznać również polski czytelnik. Prof. Hanna Serkowska wybrała aforyzm, który najtrafniej podsumowuje opowiedzianą przez autorkę historię dzieciństwa - "Żyj, a będą cię nienawidzić, umrzyj, a będą cię opłakiwać". "Kraj, gdzie nigdy się nie umiera", ukazuje albańskie machismo sprowadzające seksualność do nierządu, a kobiecie pozostawiające maskę pruderii.
czytaj więcej...

Panie Dyrektorku

prezes_160Pamiętaj - nie integruj się (nawet, jeśli myślisz, że to coś potrzebnego), nie spoufalaj się (nawet, jeśli ktoś ci na to pozwala), nie ufaj nikomu (nawet, jeśli ktoś mówi: "Stary, przecież nie polecę z tym na górę"). Gdzie? W firmie. Nigdy. Pamiętaj, nigdy. "Prezes" - oto niepokojąco prawdziwy thriller. Mocna, męska proza z kapitalną intrygą na najwyższych szczeblach biznesu i polityki oraz z niezapomnianym, dalekim od świętości bohaterem. Autor? Stephen Frey. Wall Street... Czy pracując tam, można powiedzieć o sobie: "W pełni świadomy, świadomy, że hej"?
czytaj więcej...

Moja wina (moja wina)... moja bardzo wielka wina

echowiny_160W "Wochenblatt" padły słowa, które mnie zauroczyły. Dwa zdania, po których chce się pędzić do księgarni, zasiąść z książką w dłoniach i zapomnieć o bożym świecie. Już cytuję: - "Echo winy", to nowy, pełen napięcia kryminał Charlotty Link, który nie bez powodu zajmuje od tygodni czołowe miejsca na wszystkich listach bestsellerów. Książka sprawia, że czytelnik myli dzień z nocą, zaczytany przejeżdża właściwy przystanek i podekscytowany pełną nieprzewidzianych zwrotów akcją obgryza paznokcie. Ach... I jeszcze "magiczna liczba". Dla jednych może to być 18 (data premiery), dla drugich 572 (taka powiedzmy "moja wariacja"), dla trzecich 12 000 000 (łączna sprzedaż książek Charlotty Link, ale, ale! tylko w samych Niemczech).
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

WTKN

Dobre Strony 2013

Nieznane przykazanie

Design

Portal dla Rodziców