Uwikłany

uwik322any_160Typowa historia - mężczyzna ma świetną pracę, cudowną rodzinę, przyjaciół, idealne życie. Zostaje jednak niesłusznie oskarżony, skazany wyrokiem kilkuletniego więzienia, wychodzi jako wrak. Tak się jednak często składa, że historie typowe zmieniają sie w nietypowe. Czy tak też jest w "Uwikłanym"? Musicie sprawdzić. Współczesne zbrodnie mają swoje korzenie w przeszłości. Autorką książki jest Pauline Rowson.
czytaj więcej...

Woody anarchista

czystaanarchia_160W "Reel Film" napisano: - Najlepszy film Allena. O którym mowa? O "Śnie Kasandry" (w rolach głównych Colin Farrell i Ewan McGregor). Allen to oczywiście Woody Allen. Kto ma możliwość, powinien udać się na film. A jeśli ktoś jest fanem Allena, może również sięgnąć po jego książkę (ten oryginalny artysta jest nie tylko reżyserem, scenarzystą, aktorem, producentem i - tu ciekawostka - kompozytorem, ale i człowiekiem, spod którego pióra wyszły wydane w wielu krajach świata książki). 13 maja ukaże się u nas "Czysta anarchia".
czytaj więcej...

Oh, amigo

nocnybawol_160Ona, On i On. Trójkąt miłosny. Choć każde z nich kocha namiętnie i szaleńczo, to nie są w stanie zrozumieć sensu każdego dnia. Żyją chwilą i uniesieniami. A te doprowadzają do śmierci. I do szaleństwa. "Nocny bawół". Autor - Guillermo Arriaga (prawdziwe nazwisko Guillermo Arriaga Jordan). Napisał między innymi scenariusz do "21 gramów". Ten pochodzący z Meksyku autor jest nie tylko związany z literaturą (poczytne powieści), ale właśnie i filmem (scenarzysta, producent, reżyser, aktor, autor zdjęć). I ten Meksyk... Czy tylko z nim może kojarzyć się tak potwornie boląca miłość?
czytaj więcej...

Wstrzymać zegar bezlitosny

zabicczas_160Frank Tallis jest pisarzem. Jest psychologiem klinicznym. Jest autorytetem w dziedzinie stanów obsesyjnych. Jest autorem książki "Zabić czas". Książki reklamowanej jako kryminał, powieść science fiction i thriller psychologiczny w jednym. Jakie mogą być skutki eksperymentu z przeszłością? Tylko zgubne. Co tu jeszcze znajdziemy? Atmosferę z "czarnych filmów" z ich mrocznym nastrojem i niepokojącą tajemnicą. A także bohatera, który postrzega rzeczywistość jedynie przez pryzmat rozumu i logiki. Jest geniuszem. I jak każdy geniusz może być niebezpieczny.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany