Soprano na tacy

soprano_160"Rodzina Soprano". Chyba tylko nieliczni nie oglądali tego serialu. Serialu, który był tyle razy nominowany do przeróżnych nagród i tyle razy nimi wyróżniany (m.in. Emmy, Złoty Glob), że aż ciężko to wszystko spamiętać. Tę popularność wykorzystała na przykład Agora i w ramach "Biblioteki Gazety Wyborczej" można kupić wszystkie odcinki zebrane w 28 tomach. Będzie jednak jeszcze więcej Soprano. 6 maja do księgarń trafi "Rodzina Soprano książka kucharska" (kto pamięta "Mafijną książkę kucharską"... przestrzeloną na wylot?; chyba czeka nas nieco podobna publikacja). Tu oprócz przepisów (nie tylko miłośnicy spaghetti mogą się cieszyć) fakty, zdjęcia i ciekawostki.
czytaj więcej...

Fae nocą

nadejjscienocy_160Stanisław Lem napisał "Solaris" przeszło 40 lat temu. Książka stała się jedną z najsłynniejszych tego autora. Tam ocean materializuje ludzkie myśli. Na podobnej zasadzie działa również fae. Fae sprawia, że najskrytsze myśli i największe koszmary mogą stać się rzeczywistością. Fae kryje się w "Trylogii Zimnego Ognia". I tak w kwietniu można było poznać pierwszą część "Świt Czarnego Słońca". Teraz można pójść z autorką Celią S. Friedman krok dalej i zagłębić się w lekturze "Nadejścia nocy". Serię porównuje się do "Koła Czasu" Roberta Jordana i "Miecza Prawdy" Terry'ego Goodkinda. Jeśli nazwiska nic wam nie mówią, dodam tylko jedno - Friedman uwiodła miliony czytelników na całym świecie.
czytaj więcej...

Monk i dziewczynki

monkidwiedziewcz_160People think I'm crazy... Jedno zdanie z utworu Randy Newmana promującego serial "Detektyw Monk". Och, Adrian Monk jest szaleńczo szalony na swój sposób! Człowiek patrzy i się cieszy, że nie tylko on jest "nienormalny" na tym świecie. Że są inni, którzy liczą. Że są inni, których wyprowadza z równowagi psychicznej paproch na koszuli. A teraz (w ramach równowagi?) możemy kupić i przeczytać kolejną powieść opartą na serialu telewizyjnym - "Detektyw Monk i dwie asystentki". Autor? Lee Goldberg (scenarzysta, autor kryminałów - dwukrotnie nominowany do Edgar Award).
czytaj więcej...

Zaczarowany flet egzorcysty

mojwlasnydiabelFelix Castor - egzorcysta, "fotograf dusz". Facet, który odsyła zjawy do innego świata. A może w nicość? Sam przecież do końca tego nie wie. On po prostu "odwala" swoją robotę. Wyczuwa ducha, gra na flecie jego własną melodię. Rach, ciach i po krzyku. Gotówka w kieszeń i wszyscy zadowoleni. Do czasu... Co spotka Castora? Tego musicie dowiedzieć się z książki. A żeby do niej zajrzeć, potrzebne wam coś na zachętę. Poniżej fragment "Mojego własnego diabła" Mike'a Careya.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany