Woody anarchista

czystaanarchia_160W "Reel Film" napisano: - Najlepszy film Allena. O którym mowa? O "Śnie Kasandry" (w rolach głównych Colin Farrell i Ewan McGregor). Allen to oczywiście Woody Allen. Kto ma możliwość, powinien udać się na film. A jeśli ktoś jest fanem Allena, może również sięgnąć po jego książkę (ten oryginalny artysta jest nie tylko reżyserem, scenarzystą, aktorem, producentem i - tu ciekawostka - kompozytorem, ale i człowiekiem, spod którego pióra wyszły wydane w wielu krajach świata książki). 13 maja ukaże się u nas "Czysta anarchia".
czytaj więcej...

Oh, amigo

nocnybawol_160Ona, On i On. Trójkąt miłosny. Choć każde z nich kocha namiętnie i szaleńczo, to nie są w stanie zrozumieć sensu każdego dnia. Żyją chwilą i uniesieniami. A te doprowadzają do śmierci. I do szaleństwa. "Nocny bawół". Autor - Guillermo Arriaga (prawdziwe nazwisko Guillermo Arriaga Jordan). Napisał między innymi scenariusz do "21 gramów". Ten pochodzący z Meksyku autor jest nie tylko związany z literaturą (poczytne powieści), ale właśnie i filmem (scenarzysta, producent, reżyser, aktor, autor zdjęć). I ten Meksyk... Czy tylko z nim może kojarzyć się tak potwornie boląca miłość?
czytaj więcej...

Wstrzymać zegar bezlitosny

zabicczas_160Frank Tallis jest pisarzem. Jest psychologiem klinicznym. Jest autorytetem w dziedzinie stanów obsesyjnych. Jest autorem książki "Zabić czas". Książki reklamowanej jako kryminał, powieść science fiction i thriller psychologiczny w jednym. Jakie mogą być skutki eksperymentu z przeszłością? Tylko zgubne. Co tu jeszcze znajdziemy? Atmosferę z "czarnych filmów" z ich mrocznym nastrojem i niepokojącą tajemnicą. A także bohatera, który postrzega rzeczywistość jedynie przez pryzmat rozumu i logiki. Jest geniuszem. I jak każdy geniusz może być niebezpieczny.
czytaj więcej...

Posłuchaj muzyki, która przyniesie Ci miłość

tylkomilosc_160Miłość i medycyna w znakomitej współczesnej powieści obyczajowej. Opowieść o potrzebie miłości, ludzkiej samotności, poszukiwaniu samego siebie, roli marzenia i przeznaczeniu… O bezwględnym świecie, w którym wartością nadrzędną staje się sukces zawodowy i kariera. A przecież tak naprawdę w życiu liczy się tylko miłość… Piękne? Tak. Tak. Tak. Zwłaszcza, gdy się słucha muzyki... Zwłaszcza, gdy się patrzy na tę okładkę. Jest jak pomięta, zniszczona miłość, ale ponownie rozłożona, powołana do życia. Mam ochotę dotknąć okładki. Bardzo. Mieć wrażenie, że czuję każde zgięcie. Bardzo. Piękna. Po prostu. "To tylko miłość". Phillippe Segur.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany