Szepty, czyli przedojrzałe szu, szu, szu

szepty_160.25 stycznia bardzo bliksa mi osoba skończy 86 lat. Tego samego dnia ukaże się książka "Szepty", która będzie opowiadać historię starszej, dojrzałej, czy "przedojrzałej" kobiety, która zaczyna niedomagać i przeprowadza się do córki. Jak zaznacza wydawca to wzruszająca opowieść o tym, że lubić i rozumieć często znaczy wiecej niż kochać. Autorką powieści jest Irena Matuszkiewicz, którą możecie znać z takich utorów jak: "Przebudzenie", "Przeklęte, zaklęte", "Gry nie tylko miłosne", czy choćby z debiutackiej "Agencji złamanych serc". "Szepty" zapowiadają się niezwykle ciekawie, także szczerze polecam! I tak na koniec - ach, pierwszy projekt okładki podobał mi się znacznie bardziej... Cóż, nie można mieć wszystkiego.
czytaj więcej...

Opowieść o adopcjach

moje_dziecko_160Każdy, kto ma dziecko, wie, jakie to szczęście. Każdy, kto go nie ma, ale pragnie mieć, wie, jakie to nieszczęście, gdy marzenie nie staje się rzeczywistością. Każdy, kto nie może mieć dziecka i nagle dostaje wielką szansę, pokrótce - staje się rodzicem, wie, że otrzymał najpiękniejszy prezent na świecie. Radość tych, którzy mają i smutek tych, którzy tego nie mogą doświadczyć. Adopcja... Wielu jej pragnie - zarówno dorosłych, jak i dzieci. Niestety nie zawsze jest łatwo... Katarzyna Kolska napisała książkę (będzie w sprzedaży od stycznia). "Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieść o adopcjach" to zbiór prawdziwych historii. I może właśnie to, tak przyciąga do tej publikacji.
czytaj więcej...

Najlepsza noc

nocprofesoraandersena_160Zastanawiam się, czy na książkę Daga Solstada zwróciłam uwagę ot tak, po prostu, bo tak, koniec, kropka, czy dlatego, że sąsiadka zafascynowana Norwegią kupiła sobie powieści autora... W sumie to bez znaczenia... "Noc profesora Andersena" została wydana przez Solstada czternaście lat temu. U nas ukazała się dzięki wydawnictwu Smak Słowa, które zaznajamiało czytelników z nazwiskiem tego popularnego w Norwegii pisarza dość niedawno książką "Patynozielone!". "Noc..." uważana jest za jedną z najlepszych w twórczości Solstada. To stadium człowieka uwikłanego w rodzaj psychologicznej gry. Dobro i zło znajdują się niepokojąco blisko siebie.
czytaj więcej...

Koniec świata - z pozoru...

goolrick_koniec_swiata_160W czerwcu na łamach PL pojawiła się informacja o książce "Żona godna zaufania" (mieliśmy nad nią patronat medialny), o której w "The Washington Post" napisano, iż to "Opowieść o tak palącym pożądaniu, że trzeba ją czytać pod zimnym prysznicem". W styczniu wyjdzie u nas kolejna książka Roberta Goorlicka. "Koniec świata w obrazkach" przesyca nastrój nieuleczalnego smutku (jak zauważono i podkreślono w "People"). Rodzina. Z pozoru idealna. A w rzeczywistości... Warto dodać, że to powieść... autobiograficzna. Krytycy uznali ją za jedno z największych literackich wydarzeń ostatnich lat.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany