Śmierć Neila Gaimana

Choć tytuł brzmi przerażająco, prym wiedzie tutaj dwuznaczność - Neil Gaiman na szczęście nie opuścił padołu ziemskiego, a wydał kolejny komiks z serii "Sandman" - "Śmierć". I kolejny, to trzeba przyznać, znakomity. Bohaterką jest Śmierć, starsza siostra Snu (głównego bohatera wspomnianej wyżej serii), która odwiedza zdesperowanego szesnastolatka i wschodząca gwiazdę piosenki poetyckiej (komiks tworzą te dwie historie). Gaiman opowiada o śmierci, ale ponad nią stawia życie. Śmierć, która gości na kartkach jego opowieści pomaga zrozumieć, jak żyć, zanim będzie za późno.
czytaj więcej...

Kolejne wykwintne danie Królowej Polskiego Kryminału

Mam! Znalazłam "Traktat...". I odzyskałam wiarę w Empik. Moja droga do "Traktatu...": Empik>dział KUCHNIA>Półka DIETY>"Traktat o odchudzaniu" :) - taki komentarz znalazłam pod informacją o nowej książce Joanny Chmielewskiej na oficjalnej stronie autorki. Rozbawił mnie. Osobiście "Traktat..." znalazłam bez najmniejszych problemów. Rozumiem jednak prawdziwych fanów Chmielewskiej, których szlag jasny na miejscy trafiał, gdy w księgarniach ani widu ani słychu o tym dziele. Dlaczego? Otóż dlatego, że jak się Chmielewską wielbi, nie można czekać ani dnia dłużej, by pożreć jej słowa. Na deser dodam, że z tego nie można, a wręcz NIE WOLNO się odchudzać!
czytaj więcej...

Jak wygląda normalna polska rodzina?

Zacząłem dokumentować koleje losu Normalnej Polskiej Rodziny, czyli nas trojga plus kota. Wszystko to trochę z buntu przeciwko LPR i Giertychowi, przeciwko Radiu Maryja, przeciwko schematowi, w który złośliwie Nowa Rzeczywistość próbuje nas wtłoczyć, a my weń nijak nie możemy się wpasować - tłumaczy powstanie swojej książki "Normalna Polska Rodzina" Robert Kucharski. Te oparte na blogu kilkumiesięczne, odważnie sformułowane, dowcipne i kąśliwe zapiski autora są nowością wydawniczą Zysk i S-ka.
czytaj więcej...

Progi za wysokie... Antologia poezji tatrzańskiej

Baczyński, Czechowicz, Harasymowicz, Hartwig, Iwaszkiewicz, Konopnicka, Lenartowicz, Miciński, Oszajca, Pawlikowska - Jasnorzewska, Przerwa-Tetmajer, Przyboś, Staff, Wat, Wyspiański... Te nazwiska i dzieła tych autorów można znaleźć w antologii poezji tatrzańskiej "Tatry i Poeci", którą opracował Michał Jagiełło (pisarz, publicysta, ratownik TOPR-u; jego książka "Wołanie w górach" została uznana za biblię ratowników). Wybór Jagiełły pokazuje Tatry w perspektywie humanistycznej i antropologicznej. Ozdobą tomu są z pewnością noty biograficzne ponad 150 poetów informujące o ich związkach z górami.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany