Ojciec też może być najlepszy!

dobry_ojciec_160Na ogół to matki są wychwalane w książkach - samotne, porzucone, zmieniają swoje życie, wyjeżdżają, znajdują wymarzonego mężczyznę, wychowują radosne dzieci. Odstępstwa od wyjątków są, a jakże. Rzadko jednak mamy sposobność patrzenia na miłość ojcowską, walkę o dobro dziecka (kilka książek, kilka filmów - to jednak wciąż mało w porównaniu z falą "matka-dziecko"). Właśnie dlatego powinniście zwrócić uwagę na "Dobrego ojca". Schemat znany - on sam z dzieckiem, robi wszystko, by zapewnić mu dobry byt, coś się psuje, zostaje wplątany w niezbyt czyste sprawy. Tu jednak pewnym powiewem nowości jest młody ojciec, który zamiast nastoletniej zabawy, wybiera życie. Zobaczcie, co zgotuje mu los.

czytaj więcej...

Ściskam... za gardło

pazdziernikowa.lista_160Jeszcze miesiąc. Tylko jeden miesiąc. I... odbędzie się Babskie Spotkanie Przy Piwie. I... ukaże się "Październikowa lista". Na jedno, i drugie należy czekać z wielką niecierpliwością, gdyż i jedno, i drugie przyniesie wiele emocji. "Październikowa..." to książka, której stwórcą jest Jeffery Deaver. Dla mnie - miłośniczki jego prozy - to literacki mistrz suspensu, mistrz thrillera, mistrz w każdym calu pod każdym względem (jeśli patrzymy na książki). "Guardian" wychwala autora: "Zawrotne tempo, najwyższe napięcie i fenomenalny punkt kulminacyjny. Jeżeli chcecie emocji, sięgnijcie po Deavera". Zainteresowani?

czytaj więcej...

Tik Tak

albom_zaklinaczczasu_160Powoli odmierzamy czas do świąt. Liczymy dni do zakończenia starego roku i powitania nowego. Patrzymy na zegarek - trzy, dwa, jeden. Sprawdzamy czas. Jeśli nie na zegarze, to na telefonie, laptopie. Zastanawiamy się, czy jest sens przestawiać godziny: czas zimowy, czas letni. Kiedy się rodzimy, położna zapisuje w karcie godzinę przyjścia na świat. Kiedy umieramy, lekarz podaje czas zgonu. Żyjemy w rytmie czasu. Tik, tak, tik, tak... Chcecie to wszystko zmienić? W styczniu pojawi się książka, która dla wielu stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian - "Zaklinacz czasu" (Mitch Albom).

czytaj więcej...

Kaliber, Paszport i znowu... Breslau

krajewski_wotchlanimroku_500pcx_160Odkąd na literackiej scenie ukazał się Marek Krajewski, Wrocław stał się najbardziej tajemniczym miastem Polski. Wrocław czy Breslau? Niby to samo, a jednak... Kryminały retro od kilku lat mają w naszym kraju ogromne powodzenie, jednak nikt nigdy nie przebij najjaśniejszej gwiazdy - Eberharda Mocka. Za stworzenie owej gwiazdy Krajewski był wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Wielkiego Kalibru, Paszport Polityki). I... nagle ucichł. Wszyscy z zapartym tchem czekaliśmy na nową książkę. I gdy już byliśmy na skraju śmierci klinicznej, otrzymaliśmy informację - jest "W otchłani mroku"! Jest i Popielski. Rozpoczyna się nowy cykl!

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany