Pożądana obsesja szczegółów

pot281ga_160Kiedy pierwszy raz książka "Potęga checklisty" znalazła się w moich rękach, sądziłem, że będę mieć do czynienia z kolejnym podręcznikiem sukcesu, który próbuje motywować czytelnika – tym razem do organizowania swoich działań poprzez tzw. checklistę, celem podniesienia efektywności i jakości podejmowanych przedsięwzięć. Dopiero nazwisko Gawande, znanego już czytelnikom książek wydawanych przez Znak w ramach serii medycznych publikacji o popularnonaukowym charakterze, uświadomiło mi, że będzie trochę inaczej. Autor skupia się na pracy lekarza, bo to najbliższa mu tematyka, w której porusza się bardzo swobodnie, ale pisze również m.in. o pracy kontrolerów z lotnisk, czy środowisku wielkiego biznesu. Wszystkie te opowieści, mniej lub bardziej zajmujące, skąpane w dygresjach, zmierzają za każdym razem do puenty wyrażonej w tytule.

czytaj więcej...

Powrót do lat siedemdziesiątych

fallaci_160_01W czasach, kiedy dziennikarstwo i sztuka wywiadu w dużej mierze się dezawuują, warto przypomnieć sobie postać legendarnej włoskiej reporterki – zmarłej w 2006 roku Oriany Fallaci. "Wywiad z historią" przenosi nas w rzeczywistość lat siedemdziesiątych. Wojna w Wietnamie, konflikt izraelsko – palestyński, terroryzm międzynarodowy, Indie Indiry Gandhi, chaos w Etiopii. Wielka dziennikarka i jej spotkania z ważnymi postaciami tamtej dekady, mającymi wpływ na losy milionów ludzi, decydującymi o wojnie i pokoju, przynoszą smakowite, pełne dramatyzmu i spięć konfrontacje osobowości i postaw. Bezkompromisowa Fallaci nie dość, że nie boi się wypowiadać własnego zdania i zadawać rozmówcom niewygodnych pytań, to jeszcze dla uzyskania pełniejszego obrazu sięga często po przedstawicieli dwóch stron konfliktu.

czytaj więcej...

Ludzie, czyli nie jesteś sam

drogalachowski_160Sławomir Lachowski zawsze chciał łączyć swoje zainteresowania a nawet pasje z pracą zawodową. Połączył. Więcej – czerpał z tego połączenia tak wiele, że stworzył doskonały przykład symbiozy. Czy wartości w życiu mogą być tożsame z wartościami w biznesie? Jeśli nie jesteście pewni, przeczytajcie najnowszą książkę Lachowskiego – "Droga ważniejsza niż cel". Książkę, która zbiera bardzo dobre recenzje. Książkę, nad którą zachwyca się wielu. Książkę, o której Zbigniew Dworzecki z SGH powiedział: - Jestem pod dużym wrażeniem książki; mądrej, aktualnej, napisanej z pasją i przekonaniem, wysoce erudycyjnej.

czytaj więcej...

Niebezpieczna obsesja

wells_niejestemseryjnym_160Wizualne/filmowe (jak kto woli) reklamy książek - jestem ich zwolenniczką. Uwielbiam, gdy są dobrze zrobione, gdy jest idealna harmonia między obrazem, muzyką, słowami lektora... Zajrzyjcie na YouTube i obejrzyjdzie zapowiedź książki "Nie jestem seryjnym mordercą". Szczerze - nic nadzwyczajnego. ALE! Ale coś w sobie ma. A może pozytywny odbiór zagwarantowały już pierwsze strony powieści? "Nie jestem..." ukaże się 19 stycznia. Autorem jest Dan Wells. I gwarantuję wam, że nie oderwiecie się od tej książki! Świetnie napisana! Jej się nie czyta. Ją się pożera. Nie mogę się od niej oderwać...

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany