Stoimy (choroba)

Świeże informacje o książkach nie pojawiają się w tym tygodniu z powodu walki mojego organizmu z wirusami (a jak wiadomo, działka newsów należy do mnie). Jak tylko stanę na nogi - wracam. A jeśli uda się, będzie jakiś przebłysk powrotu do zdrowia, postaram się pisać i wrzucać do PL.

Katarzyna Zarecka
czytaj więcej...

Kup książkę

gandalf_160_01Ponad 100 tysięcy tytułów (od A do Z i z wszelkich kategorii + książki audio, filmy, multimedia, puzzle). Brzmi zachęcająco? Powinno. Zwłaszcza, że ceny książek są konkurencyjne (możecie porównać, przekonać się na własnej skórze; dodam tylko, że są niższe niż na przykład u pewnego giganta internetowego). Pokrótce - PL rozpoczęła współpracę z Księgarnią Internetową Gandalf. Teraz pod wiadomościami literackimi będzie widnieć napis "Kup książkę". Po kliknięciu, przeniesie was bezpośrednio na podstronę z daną publikacją. Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z kroku jaki wykonaliśmy. Jak zawsze... do przodu.
czytaj więcej...

Pomożecie? Pomożemy! Papierowy Ekran dla...?

papierowy_ekran_160_01Wczorajszy wieczór przyniósł bardzo dobrą wiadomość - Przystań Literacka została nominowana do Nagrody Papierowego Ekranu. O tym, kogo wybiorą członkowie Kapituły, dowiemy się podczas 54. Międzynarodowych Targów Książki (zatem druga połowa maja). Jeszcze lepsza wiadomość - czytelnicy też mogą głosować (w tym roku zostanie przyznana również Nagroda Czytelników). Czy zagłosujecie na PL, czy na inny serwis nie ma najmniejszego znaczenia. Dlaczego?

czytaj więcej...

Mało nas do pieczenia chleba

nowypl_160Żyjemy dzięki słowom. Żyjemy ze słowami. Nie wyobrażamy sobie egzystencji bez pisania i bez czytania. Kiedy więc rodzi się ktoś nowy, z radością go łapiemy, przytulamy i nie chcemy wypuścić. W szpony PL wpadła również Edyta Szałek. Z wielką, ale to wielką, przyjemnością informuję, że dołącza do nas niezwykle wrażliwa osoba, znakomita obserwatorka i miłośniczka słów. Autorka "Snu Zielonych Powiek" i "Kamieniczki". Od dziś na naszych łamach będą pojawiać się jej niezwykłe felietony zatytułowane "Spiżarnia ze zdjęciami". Zdjęcia Thomasa Gudbrandsena mogliście już u nas obejrzeć. Teraz poznacie te najważniejsze. Teraz dowiecie się, co skrywają.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany