Przybieżeli do was pisarze...

choinka_160Świąteczny nastrój... Świąteczne zamieszanie... Świąteczne nerwy... Świąteczny klimat... Świąteczne korki... Świąteczne życzenia... Właśnie - życzenia. Składamy je bliższym i dalszym osobom, w domu, na ulicy, w sklepach. Tacy jesteśmy. Tak zostaliśmy wychowani. Święta tuż, tuż. Można rzec - już. I dlatego dziś na łamach PL życzenia. Dla Was. Od nas? Od nas też, ale najważniejsze, że od Nich. Polskich pisarzy. Na ogół to Wy życzycie im wszelkiej pomyślności. Tym razem Oni życzą Wam. Co, w jaki sposób i przede wszystkim kto? Przekonajcie się.
czytaj więcej...

Najtrudniejszy pierwszy krok

forumpl_160Forum. Krótko i zwięźle można by było właśnie tak - forum książki. My jednak krótko i zwięźle nie lubimy, dlatego tych słów napiszę nieco więcej. Ruszyło Forum Przystani Literackiej. A w nim oprócz działu ogólnego: Książki, Film, Wydarzenia, Znane i nieznane. Zanim jednak do tego wszystkiego dojdę, od początku... Na początku był chaos (niczym jak przy pierwszym tworzeniu PL; przy drugiej odsłonie chaosu było mniej, bo był On). I kiedy wreszcie wszystko szło pomyślnym torem, On rzekł: - Trzeba zrobić kolejny krok. No tak, kolejny pierwszy krok!
czytaj więcej...

Kto złożył Wam życzenia?

choinka_160Święta. Przyszły do nas szybciej, niż się wydawało. Człowiek na ogół na nie czeka i czeka (bądź nie czeka i nie czeka). A one i w jednym, i drugim przypadku nadchodzą zdecydowanie szybciej, niż przypuszczaliśmy. Mamy 1 grudnia, 2 grudnia, 3 grudnia, po drodze jeszcze Mikołajki, a później już Boże Narodzenie. Dni po środku jakby nie istniały. W tej przedświątecznej gorączce, którą przeżywa zdecydowana większość z nas, poprosiliśmy kilka osób o złożenie życzeń. Nikt nie odrzucił naszej prośby. I tak będziecie mogli za moment, przeczytać zdania ułożone specjalnie dla Was. Są życzenia krótkie i życzenia długie, są refleksyjne i są zabawne. Są nawet pisane wierszem. Wszystkie jednak dla Was. A to najważniejsze. Wesołych Świąt!
czytaj więcej...

PL udostępniła kanał RSS

rss_160

RSS to format przekazywania nagłówków wiadomości oparty na języku XML. W uproszczeniu - to plik w odpowiednim formacie załączony do witryny internetowej. Dzięki niemu pełne teksty notatek lub ich streszczenia (wybrane treści) są dostępne natychmiast po opublikowaniu. Można je pobrać używając specjalnego czytnika. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom od wczoraj Przystań Literacka udostępniła kanał RSS. Wszystko po to, by ułatwić wam otrzymywanie najświeższych wiadomości.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany