Na Ziemi Obiecanej - Erich Maria Remarque

na-ziemi-obiecanej_160Sepia to znak przeszłości. Świata, który na osi czasu jest daleko poza nami. Sepia zabiera życiu jego kolory i zamienia go w martwą pustynię. Sepia to melancholia, smutek i jednowymiarowość.

czytaj więcej...

Niezłomny - Laura Hillenbrand

niezlomny-hillenbrand-laura_160Przeżycia wojenne pozostają w człowieku po to, by go zniszczyć i zabić. W najlepszym wypadku, by uniemożliwić powrót do życia, jakie się pozostawiło przed założeniem munduru.


czytaj więcej...

Sekretna córka - Shilpi Somaya Gowda

sekretnacorka_160Dwa światy naprzeciw siebie. Wykluczające się kultury, obyczaje, tradycje. Przepaść, tak szeroka, że postawienie mostu wydaje się niemożliwe. A jednak. Udaje się go zbudować. I nawet przejść po nim. Ale to nie wystarcza. Indie ze swoim patriarchalnym systemem niewolącym kobiety, trudno wpisać w ogólnoświatową genderową dyskusję. Ale czy to znaczy, że nie warto walczyć o prawa dla nich?

czytaj więcej...

Biała jak mleko czerwona jak krew – Alessandro D’Avenia

davenia_biala_jak_mleko_160Trzy kolory jak trzy życia. A każde inne. Biały, czerwony, niebieski. Biel to samotność i pustka; czerwony to miłość i krew; błękit to przyjaźń i Sylwia. Niezwykła to książka.


czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany