Tarantula – Thierry Jonquet

tarantula_160Pająk. Jad. Ofiara. Te trzy słowa to tytuły tej niewielkiej objętościowo książki, zapowiadające rodzaj obszaru fabularnego. To w nim autor umieszcza kilka postaci. Richard, Ève, Vincent, Alex i Vivianne to osoby, które połączyła niezwykle mocna i lepka sieć pajęcza. Nie można się z niej wyplątać. Jedynym wyjściem jest śmierć lub pozostanie we władzy tarantuli. Ale można też zawrzeć z nią pakt.

czytaj więcej...

Pod jednym dachem - Amy Sohn

pod-jednym-dachem_amy-sohn_160Może i diabeł ubiera się u Prady, ale najlepiej czuje się tam, gdzie mieszka, czyli w Prospect Park West na Brooklynie. Żeby tam dojść, warto dobrze ustawić nawigację, bo może okazać się, że mieszkamy z nim "pod jednym dachem".

czytaj więcej...

Kolor purpury - Alice Walker

kolor_purpury_160Ból i pokrewne mu doznania, wśród których nie ma miejsca na radość życia spersonifikował się w twarzy Whoopi Goldberg. Projektant okładki do najnowszego wydania "Koloru purpury" Alice Walker, Maciej Trzebiecki wykazał się znakomitą intuicją plastyczną. W jego koncepcji oblicze aktorki dosłownie utożsamia się z przeżyciami i doznaniami Celii, jakie poznamy podczas czytania powieści. To idealne wprowadzenie w jej klimat.

czytaj więcej...

Good Night, Dżerzi – Janusz Głowacki

goodnight_160_01Po przeczytaniu najnowszej książki Janusza Głowackiego przyszło mi do głowy następujące pytanie: O czym musi być dziś książka, aby mogła zostać w Polsce bestsellerem? Otóż, wydaje mi się, że autor bynajmniej nie daje na nie bezpośredniej odpowiedzi. Głowacki daje za to całkiem skuteczną receptę na to, jakie niezbędne elementy muszą się w niej znaleźć.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany