Rymobranie – Agnieszka Frączek

rymobranie_160Wydawnictwo Wilga przygotowało w swojej ofercie dwie serie: Złotą i Platynową. Znalazły się w nich wiersze. Nietypowe teksty, zabawy słowne, humor. Pokrótce – teksty, które powinny przypaść do gustu zarówno młodszym, starszym, jak i jeszcze nieco starszym. Czy rzeczywiście tak jest?

czytaj więcej...

Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

cieslakowie_160Jest makro- i mikrokosmosem jednocześnie. Zdumiewa horyzontalnym układem fabuły i wiarygodnymi psychologicznie postaciami. Umiejscawia je w historycznych, społecznych i obyczajowych zdarzeniach i pokazuje, jak dalece te ostatnie potrafią zmienić ludzkie losy.

czytaj więcej...

Łąka umarłych – Marcin Pilis

laka_umarlych_160Leszek Bugajski ("Newsweek") napisał: "Marcin Pilis udowodnił, że jest pisarzem odważnie sięgającym do tematów trudnych, kontrowersyjnych i jednocześnie ważnych". Zwięźle i na temat. Rzeczywiście, Marcin Pilis, nie boi się pisać. A dzięki temu my – czytelnicy, dostajemy do rąk wyśmienite uczty literackie.

czytaj więcej...

Wielki bazar kolejowy - Paul Theroux

wielki_bazar_kolejowy_160Cynik. Kpiarz. Bezwstydny, niepoprawny politycznie szyderca. Drodzy Państwo, przedstawiam niniejszym człowieka, którego zmysł poznawczy został wyostrzony i przeznaczony do odnajdywania przywar i wad narodowych, a umiejętność interpretowania tychże i opisywania w sposób nietuzinkowy, wprawia w zachwyt i niekontrolowane napady śmiechu.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany