Baśnie osobliwe – Ransom Riggs

basnie_osobliwe_160Dziesięć baśni. A każda z przesłaniem. Fabuła to cudowna kontaminacja baśni i short story, tworząca zaczarowany świat, w którym rozgrywają się wydarzenia jak ze współczesnych realiów. A do tego drzeworyty i exlibris na powitanie czytelnika.

czytaj więcej...

Biały szlak. Podróż przez świat porcelany - Edmund de Waal

bia322y_szlak_160Tysiąc lat historii. Trzy wzgórza i trzy kraje. Nie byłoby porcelany, gdyby nie szaleńcza obsesja światłych umysłów w Chinach, jak i w Europie. Nie byłoby podróży przez jej świat, gdyby nie literacka wyobraźnia Edmunda de Waal’a.

czytaj więcej...

Załatw pogodę, ja załatwię resztę – Renata Frydrych

zalatw_pogod281_160Ponad pięćset stron znakomicie napisanej powieści działa na czytelnika jak kolorowe baloniki na okładce. Oderwą go od ziemi. Uniosą nad podłogę i pozwolą mu wyfrunąć przez okno prosto w przestworza. A w nich będzie szybować razem ze swoimi marzeniami i w poszukiwaniu samego siebie. Pod warunkiem, żeby była pogoda!

czytaj więcej...

Dzielnica występku – Mario Vargas Llosa

dzielnica_wyst281pku_160Tak tylko jest w twórczości Marii Vargasa Llosy - seks jak ogień, zdarzenia niczym mróz ścinają krew. Intrygi pną się do góry jak wieże, z których roztacza się widok na świat przyprawiający o zawrót głowy. Dzielnicę występku zamieszkuje jeszcze korupcja, media, polityka i układy oraz świat wielkiego biznesu. Dzielnica występku jest bardzo pojemna i może się w niej zmieścić jeszcze o wiele, wiele więcej. Ale do czasu…

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany