Liliowe dziewczyny – Martha Hall Kelly

liliowedziewczyny_160Caroline Ferriday z USA, Herta Oberheuser z Niemiec, Katarzyna Kuśmierczyk z Polski. To liliowe dziewczyny. Jest jeszcze Zuzanna Kuśmierczyk i ich matka. Ale kobiet jest znacznie więcej… Określenie "liliowe" pochodzi od lilaka, u nas potocznie nazywanego bzem. Caroline hodowała go przed domem. Bez to roślina magii, miłości i uzdrowienia. Chroni i oczyszcza. Znak czystych uczuć.

czytaj więcej...

Carol – Patricia Highsmith

carol_160"Mój anioł, zesłany z nieba". Bohaterem tej powieści jest miłość, która urzeczywistnia i spełnia się w Carol Aird oraz w Terry Belivet. Ta powieść skonstruowana jest z miłości. Z tej wymarzonej i wyidealizowanej. Z miłości, która ma dać radość oraz stabilizację. Z miłości prowadzącej do założenia rodziny i domu. Z miłości przeżywanej w osamotnieniu…

czytaj więcej...

Książka Racheli – Sissel Verøyvik

ksiazka_racheli_160Życie Racheli dzieli się na dwie części. Na tę przed pociągiem i po pociągu. Bo to on właśnie wywiózł ją z rodzinnej Bratysławy do dalekiej Norwegii w ramach akcji Międzynarodowego Nansenowskiego Biura do spraw Uchodźców, ratującego żydowskie dzieci przed śmiercią, zanim jeszcze wybuchła II wojna światowa.

czytaj więcej...

Sufrażystki – Lucy Ribchester

sufra380ystki_160Sufrażystki i sufrażetki. Wielka historia i fikcja literacka. Postaci realne i wyobrażone. Ruch wyzwolenia kobiet od podszewki. Gorsety i fetyszyzm. Matki, żony i … Zabójstwo w cieniu tajemnic oraz emocje i napięcie sięgające zenitu.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany