Chłopczyce z Kabulu – Jenny Nordberg

ch322opczyce_160Płeć kulturowo-społeczna i płeć biologiczna. Oraz "bacza pusz", czyli dziewczynki, które rodzice zmuszają do bycia chłopcami, by ratować swą pozycję społeczno-zawodową w środowisku. By zgodnie z wielowiekową tradycją podnieść prestiż rodziny, czego nie gwarantuje urodzenie córki.

czytaj więcej...

Czarownica w sypialni - Renata Blicharz

okladka_przod_160Ona i on. Ona bardzo świadoma swoich pragnień czeka półnaga na plaży. On dla niej potrafi zejść ze statku i po kręgach światła przejść na ląd. Jest noc, gdzieś między chmurami zawieszony księżyc. Czy można chcieć jeszcze więcej?

czytaj więcej...

Wiadomość – Tove Jansson

tove_jansson_160Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, żeby pisarka lub pisarz zostawili na twojej sekretarce wiadomość dla ciebie? Zrobiła tak Tove Jansson. Wiadomość do ciebie pisała przez całe życie, a pod jego koniec wybrała z niej to, co uważała, że będzie ci potrzebne w dalszej wędrówce przez życie. A że trudno byłoby nagrywać się na sekretarkę każdemu z osobna, najważniejsze dla ciebie wiadomości wydała w formie książki.

czytaj więcej...

Znajdę cię, Crystal – Joss Stirling

znajd281_si281_crystal_160Przyznaję szczerze – kiedy trzymałam książkę w dłoniach, nie przekonywała mnie. Serce na okładce i napisy "Polecą iskry. Zapłonie namiętność" błyskawicznie kojarzyły mi się z jednym – romansidło dla nastolatek. Zaczęłam jednak czytać. I?

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany