Nieznane przykazanie - Marek Meissner

nieznane_przykazanie_160Literackie odkrycie 2012 roku – tak, mogę tak rzec. Thriller. Teoria spiskowa. Jakże podobna, a jednocześnie zupełnie inna, niż najsłynniejsza Dana Browna. Współczesność. Egzorcyzmy. Przeszłość. Salem i każdemu znane sądy nad czarownicami. Stany Zjednoczone. A wszystko łączy nazwisko Meissner. Brzmi obco, ale należy do naszego rodaka.

czytaj więcej...

Dlaczego słoń ma trąbę? - Gakuya i Lloyd

tigatiga_160Książka, która zawitała do mojego domu, na pierwszy rzut oka wcale mnie nie przyciągała. Zbyt krzykliwe ilustracje odstraszały. Oczywiście nie mogłam wciąż przechodzić obok niej obojętnie...

czytaj więcej...

Torebki i morderstwo – Dorothy Howell

torebki-i-morderstwo_dorothy-howell_160Louis Vuitton i "repliki" jego torebek. Prestiżowa firma prawnicza Pike Warner i przeciętny dom towarowy "Holt’s". Namiętność do luksusowych torebek i rosnący debet na koncie.

czytaj więcej...

Pamiętnik Blumki - Iwona Chmielewska

pamietnik-blumki_iwona-chmielewska_160Czy rodowodu dla współczesnych pictures books szukać należy w wydanej w roku 1902 powieści o przygodach Piotrusia Królika Beatrix Porter, w której ilustracje tak wyraźnie zaznaczyły swą obecność? Być może, skoro w ubiegłym roku brytyjskie wydawnictwo Penguin opublikowało wszystkie jej książki w formacie obrazowym, zbliżonym do polskiego "Pamiętnika Blumki" Iwony Chmielewskiej, wydanego przez Media Rodzina.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany