Targi w Krakowie - to idzie młodość? (Relacja)

dsc08005_160Na początku będzie narzekanie. Żeby potem było już z górki. Kłopoty z parkowaniem - tyle o tym. Kto przyjechał samochodem, ten wie. A teraz już - z górki... W dniach 5-8 listopada odbyły się w Krakowie 13. Targi Książki (tzw. krajowe). Na imprezę przybyło ponad dwustu wystawców, którzy przygotowali dla Szanownych Czytelników przebogatą ofertę - nie tylko książkową…

czytaj więcej...

Smok czyta, czyli Targi Książki w Krakowie

13targi_160W tym roku mamy już trzynastą edycję krakowskich Targów Książki. I jak zawsze (należy to pokreślić, gdyż wspomniane Targi należą do najlepszych w kraju; dorównać mogą tylko Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie) będzie pod każdym względem doskonale. Spotkania autorskie, konferencje, seminaria, wystawy, konkursy, ciekawe spotkania, które oprócz hali targowej będą się odbywać w całym Krakowie, a przede wszystkim książki, książki i jeszcze raz książki... A dodatkowo Targom będzie towarzyszyć Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. I jeszcze jedno - czas: aż do niedzieli. Przybywajcie z wszystkich stron. Przybywajcie.
czytaj więcej...

MFO

mfo2_160Dzisiaj rozpoczęła się piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. I potrwa do niedzieli 11 października. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Ignacy Karpowicz, Sylwia Chutnik, Kjell Askildsen, Dina Rubina, Kristin Berget. Przez tych kilka dni czekają nas: adaptacje, antologia opowiadań "Projekt mężczyzna" i przetłumaczone najpiękniejsze książeczki, które czytają dzieci w całej Europie. To jednak nie tylko impreza literacka. Organizatorzy chcieli, aby sztuka słowa była spoiwem i inspiracją dla prezentacji artystów wielu specjalności, skoncentrowanych na przekazywaniu opowieści w formie wideo, muzycznej, plastycznej czy przy pomocy performance.
czytaj więcej...

Odija się nie obija

odija_160I spotka się z czytelnikami na spotkaniu autorskim już 5 października. Miejsce? Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie (ul. Obr. Westerplatte 16). Godzina? Czas Faktów i bajek, czyli 19:00. A jeśli ktoś zapyta o Daniela Odiję (bo przecież i tacy mogą się znaleźć), już tłumaczę: pisarz, publicysta, dziennikarz. Sześć lat temu w "Przekroju" uznano go za jednego z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany