Polski trup będzie międzynarodowy!

festiwal_krymina322u_160Kraków powinien rozpaczać - miał, a nie ma. Wrocław powinien wiwatować - nie miał, a ma. Festiwal Kryminału! Festiwal Kryminału! I jeszcze raz - Festiwal Kryminału! Słynny festiwal przeniósł się z Krakowa do Wrocławia. Osobiście - bardzo mnie ten stan rzeczy cieszy. Bardzo! Z wielu powodów. A jednym z nich jest podniesienie rangi imprezy do festiwalu międzynarodowego. W tym roku gościem honorowym będzie Szwecja. Zaproszeni zatem zostali... Henning Mankel, Jens Lapidus, Liza Markland.
czytaj więcej...

Tik tak, czyli do Portu coraz bliżej

do_portu_coraz_bli380ej_160Tak, rozpoczęło się odliczanie do 14. edycji Portu - Festiwalu Literackiego, największej imprezy poetyckiej w naszym kraju. Wrocław, Teatr Wielki - to tam między 17 a 19 kwietnia będziecie mogli, zgodnie z hasłem reklamującym Port, "Zaczytać się na zabój". I zaczytać, i zasłuchać, gdyż w tym roku będzie mniej multimediów, a więcej głosu i wierszy. Zatem pomyślcie już o kwietniowm święcie i postarajcie się zajrzeć do stolicy Dolnego Śląska. Nie zawiedziecie się, czeka na was zbyt wiele niespodzianek, żeby choć pomyśleć o nudzie i beznadziejności. Port Wrocław 2009...Tik tak...
czytaj więcej...

Thomas z dziewczynami w Lokatorze

dsc_1080_160Wpuść faceta między baby i zobaczysz, co się może stać... Thomas Gudbrandsen (podejrzewam, że to nazwisko, które pierwszy raz w życiu do was dotarło; a jeśli nie... no cóż, pokłony) wziął swój aparat i postanowił uwiecznić spotkanie w krakowski Lokatorze. W ten oto sposób autorki tworzące "Dziewczyńskie bajki na dobranoc" oraz Bogu ducha winni uczestnicy spotkania, stali się ofiarami mężczyzny, który stworzył między innymi www.littlewhitehousestudio.com (jeśli poniższe zdjęcia was zainteresują, a liczę na to, że tak właśnie będzie, zapraszam na podaną stronę).
czytaj więcej...

Młoda, piękna i bogata. Jak to możliwe?

gra380yna_wolszczak_160Jeśli chcecie się dowiedzieć, co zrobić, by młodość nie mijała, uroda nie odchodziła w siną dal, a pieniądze leciały z nieba, wybierzcie się do Sopotu. 1 lutego o godzinie 16:00 w Sali Posiedzeń Rady Miasta (ul. Kościuszki 25/27) odbędzie się Biesiada Literacka z Grażyną Wolszczak. To właśnie ta znana aktorka i autorka książki "Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą" wprowadzi was (choć pewnie nie tylko) w tajniki wiecznej młodości, niesłabnącego piękna i cudownego bogactwa.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany