Książkowe Pogotowie Ratunkowe

ksi261380kowe_pogotowie_ratunkowe_160Uciekaliście kiedyś w świat książek? Uciekaliście, ponieważ z jakiegoś powodu było wam źle? Uciekaliście, ponieważ świat, który tworzył się w waszej wyobraźni był zdecydowanie cieplejszy, milszy, spokojniejszy i bardziej kolorowy od tego rzeczywistego? I teraz najtrudniejsze pytanie - ile mieliście wtedy lat? Dzieci... Są naszym skarbem, iskrą życia. Czasami jednak nie potrafimy dać im tylko dobra. Czasami cierpią. Czasami nie potrafią sobie poradzić z narastającymi problemami. Śmierć, dorastanie, depresja, adopcja, problemy szkolne, problemy z akceptacją, agresja i inne. Sporo tego, prawda? Pomóżmy im. Pomóżmy sobie. Rusza ogólnopolska akcja - Książowe Pogotowie Ratunkowe.
czytaj więcej...

Nakręć wiersz

nakr281263_wiersz_160W pierwszej edycji konkursu "Nakręć wiersz" jury przyznało dwie równorzędne nagrody filmom: "Burundanga" i "Jakim chcesz być kotem". Co czeka nas tym razem? Wszystko zależy od was. Właśnie ruszyła druga edycja konkursu filmowego. Celem projektu jest wyłonienie najlepszego utworu audiowizualnego stanowiącego ilustrację wiersza. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas festiwalu Port Wrocław 2009. Muzyka i wideoklipy mają Yach Film, a poezja "Nakręć wiersz"... Tylko się cieszyć.
czytaj więcej...

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek coraz bliżej

wpdk_coraz_bli380ejWprawdzie do kolejnej edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek mamy jeszcze sporo czasu, ale nie zaszkodzi już o tym wspomnieć. Zwłaszcza, że dni umykają niepostrzeżenie, a nad planami wyjazdu do stolicy Dolnego Śląska warto pomyśleć już teraz. Siedemnasta edycja WPDK będzie odbywać się w dniach 4-7 grudnia w Galerii BWA Awangarda (ul. Wita Stwosza) i w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska). Imprezę co roku odwiedza około piętnastu tysięcy czytelników. Postarajcie się, by i Was tam nie zabrakło.
czytaj więcej...

Jesteśmy bogaci! (sprawozdanie z krakowskich Targów Książki)

targi_w_krakowie_160Tysiące odwiedzających przybyły na 12. Targi Książki, które w dniach 23-26.10.2008 odbyły się w Krakowie. Przypominamy, że honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, a nad Salonem Wydawców Katolickich – Kardynał Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolity Krakowskiego. Już te kilka słów wskazuje na to, że były to wybitnie krajowe, a więc POLSKIE Targi. I wszystko się zgadza. Przez cztery pracowite dni prawie pięciuset wydawców prezentowało swoją ofertę. Należy dodać – BOGATĄ ofertę.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany