Patrzcie uważnie. Nie przegapcie.

gdziejamialamoczy_160Najwyraźniej posiadamy masochistyczne skłonności (i tak zasypujecie już skrzynkę redakcyjną), ale: primo - owe skłonności lubimy, secundo - i tak postanowiliśmy wstawić nowy konkurs. Konkursów nigdy za wiele! Co można wygrać? Książkę Mai Kotarskiej. Warto dla choćby 103 strony. Co tam jest? Dla zniecierpliwionych poleca się natychmiastowe udanie się do księgarni, dla tych bardziej wytrwałych jakąś szansą jest ten konkurs. Zatem... I jeszcze jedno - kilka słów napisała wam autorka.
czytaj więcej...

Co udało się uchwycić na poznańskich Targach Książki?

dsc03212_160Od piątku do niedzieli odbywały się VII Poznańskie Spotkania Targowe Książka Dla Dzieci Młodzieży (i to właśnie z tego wydarzenia poniżej znajduje się krótka fotorelacja). W tym samym czasie miały miejsce również XII Targi Edukacyjne (przejść środkiem i nie otrzymać choćby 10 ulotek, było sztuką). Impreza niezwykle udana. Targi godne zapamiętania. Organizatorzy niesamowici, a otwarcie? Szkoda, że tylko tam potrafiono rozpocząć tak przyjemnie, ciekawie i żartobliwie (ogromne brawa dla komisarz targów - Olchy Sikorskiej!). Brak lawiny listów rozpoczynających się od słów: - Dziękuję za zaproszenie, ale z powodu innych zobowiązań służbowych, nie mogę uczestniczyć... Atmosfera dzięki temu jeszcze bardziej zyskała. W skrócie - takie były Targi Dla Dzieci i Młodzieży. Takie zawsze powinny być. I takie wszystkie inne w tym kraju być powinny.
czytaj więcej...

Brawa, brawa dla Polek! Narody świata chylcie głowy!

flaga_160_01Jakże przyjemnie otrzymywać takie wiadomości i jakże jeszcze bardziej przyjemnie móc przekazywać tego typu wieści dalej. Wygraliśmy! Znowu wygraliśmy. Narody świata powinny schylić głowy, następnie szeroko się uśmiechnąć i składać gratulacje. A dlaczego? A dlatego, że wygraliśmy. Jedno słowo, a niesie tyle dumy. Kto, za co i gdzie? Sprawdźcie.
czytaj więcej...

Książka coraz bliżej

targidladzieci_160Książki coraz bliżej. Coraz bliżej również targi. Połączyć, zmienić kolejność i mamy Targi Książki. VII Poznańskie Spotkania Targowe (to tak w pełni), czy jak kto woli - Targi Książki Dla Dzieci i Młodzieży ruszą już za cztery dni. Od 22 do 24 lutego miłośnicy literatury będą mieli możliwość spotkania się z autorami, zaopatrzenia się w publikacje, obejrzenia wielu wystaw. Oficjalne otwarcie odbędzie się w piątek o godz. 12:00 (ul. Głogowska 14). Wtedy to nastąpi wręczenie Pegazików, otwarcie "Misiowego Przedszkola" i wystaw: "Salon Ilustratorów", "Nagrody IBBY", "Dzieci świata" i "Pilskie przygody z misiem".
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany