Zostań Królową

krolowacamilla_160Kolejny konkurs. Tym razem do wygrania książka, której czytanie w środkach lokomocji publicznej powinno zostać zakazane. Powiedzieć "zabawna" to za malo. Żeby otrzymać egzemplarz wystarczy przejrzeć inne wiadomości o "Królowej Camilli" na PL (w przeciwnym razie mogą pojawić się problemy) i wysłać odpowiedź na konkursowe pytanie do końca miesiąca. W ten oto sposób będziemy świętować rok przestępny. Zamiast 365 dni mamy 366. Skoro mamy więc ten jeden dodatkowy, wykorzystajmy go dla dobra ludzkości (śmiech podobno przedłuża życie).
czytaj więcej...

To nie jest kraj dla starych ludzi - dla kogo?

toniejestkraj_160.Kolejny konkurs mamy za sobą. W niedługim czasie pojawi się następny (i również będzie to powieść, nad którą PL objęła patronat medialny). Najpierw jednak zabierzemy się za rozsyłanie egzemplarzy książki "To nie jest kraj dla starych ludzi". Autor - Cormac McCarthy, uważany jest przez krytyków za jednego z czterech największych żyjących pisarzy amerykańskich (pozostałą wielką trójcę tworzą: Philip Roth, Thomas Pynchon, Don DeLillo). My też samy swoich wielkich. Wielkich szczęściarzy. Komu tym razem udało się zdobyć książkę?
czytaj więcej...

Dyskusje Chwina

chwin_160Dyskusyjne Kluby Książki rozwijają się coraz bardziej. I bardzo, bardzo dobrze. Zwłaszcza bardzo, bardzo, bardzo dobrze, gdy w ramach owych Klubów odbywają się spotkania literackie. I właśnie o tego typu spotkaniu za moment będzie mowa. Prozaik (najgłośniejsza powieść - "Hanemann"), eseista, krytyk literacki, historyk literatury - Stefan Chwin, pojawi się 1 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej (bibliotece oczywiście z zaprzyjaźnionego z PL Sopotu; bardziej dokładne dane: ul. Obr. Westerplatte 16; godz. 17:00). Spotkanie oczywiście z cyklu DKK. Kto może, powinien zajrzeć. Warto.
czytaj więcej...

Cormac tylko i wyłącznie dla Ciebie!

toniejestkraj_160.Kolejny konkurs. Jednak zanim padnie pytanie, każdy z was będzie miał możliwość zapoznania się z fragmentem powieści (zupełnie innym niż ten, który dostępny jest na stronie Prószyńskiego i który pojawił się również w PL). "To nie jest kraj dla starych ludzi" Cormaca McCarthy'ego to książka, którą wychwalali wszyscy. W Stanach Zjednoczonych narobiła takiego zamieszania, że nawet za jej adaptację zabrali się bracia Coen. W amerykańskim "Newsweeku" napisano, że "proza Mc'Carthy'ego jest tak melodyjna, że powinno się ja czytać na głos". Spróbujcie z dzisiejszym fragmentem. A później piszcie - egzemplarze powieści czekają właśnie na was.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany