Słowo zapisane, nieszczęście zasiane - opowieści Grzegorczyka

grzegorczyk_160Trylogia o księdzu Groserze wprowadziła do opinii publicznej niemałe zamieszanie i była tematem wielu sporów wśród środowisk chrześcijańskich. Katolicki pisarz przełamuje w niej tabu, w odważny sposób, bez lukrowania, wykłada prawdę o polskim kościele i życiu duchowieństwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat trylogii Jana Grzegorczyka, wybierzcie się na wrocławskie spotkanie. Autor powiedział kiedyś, że głód na opowieść o życiu księdza poza biurem parafialnym i poza ołtarzem jest wielki. Jeśli i wy go czujecie, to te spotkanie może was nakarmić. Książki budziły kontrowersje zanim się pokazały. Teraz może być równie ciekawie.

czytaj więcej...

Czarno to widzę, czyli podsumowanie 2007

posumowanie_160Święta za nami, nowy rok przed nami. I jak to na ogół bywa - gdy coś się kończy, myśli się o początku i wszystkim, co przeminęło. A przez cały 2007 rok działo się wiele. Za moment będziecie mogli przeczytać jedno z podsumowań, których teraz będzie mnóstwo. Ktoś postanowił się pochwalić, a że ma czym, warto udzielić głosu. Oczywiście będzie o sukcesach (po co chwalić się porażkami?; pytanie też - czy w ogóle były?).
czytaj więcej...

Rozdajemy książki na święta

fiorina_160Rozdajemy, owszem rozdajemy. Na początku grudnia Przystań Literacka wraz z wydawcą wspomnień Carly Fioriny - Difinem, zorganizowali konkurs. Pytanie do trudnych nie należało. Należało natomiast spodziewać się sporo odpowiedzi. Jak zawsze - nie zawiedliście i tłumnie stanęliście do walki. Minął określony czas i przyszedł dzień losowania. A że wszystko odbywa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, to książki są jak najprawdziwsze prezenty. Komu zatem sprezentujemy publikację Fioriny? Sprawdźcie.
czytaj więcej...

Anne Swärd w Polsce

sward_160Wydała debiutanckie "Lato polarne" i już dostała nominację do Nagrody Augusta 2003 (szwedzki odpowiednik naszej rodzimej Literackiej Nagrody NIKE). O Anne Swärd Eva Johansonn ze "Svenska Dagbladet" napisała: - Wraz z tym debiutem szwedzka literatura została obdarowana głosem pisarskim, którego warto słuchać. Z kolei sama autorka (ilustratorka , nauczycielka obrazu i formy) powiedziała o sobie: - Jestem człowiekiem obrazu i wizualizuję swoje myśli. Z pewnością jest to widoczne w moich tekstach. Bardziej "widoczna" stanie się też ona sama. Przyjeżdża do Polski.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany