Napięcie stopniowane, czyli Wrocław wita (foto)

dsc02960_160_01 29 listopad, kilka minut po 12:00, Sala Wielka Ratusza Wrocławskiego, Hejnał. 16. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zostały uroczyście otwarte. Poprzez "stopniowane napięcie" odsłonięto ekslibrisa (prowadzący najpierw pokazał go do góry nogami, następnie odwrócił i całej sali ukazał dzieło we właściwej pozycji). Rozdano nagrody (Konkurs na Najlepszą Książkę Roku o "Pióro Fredry" wygrało wydawnictwo Arkady) i wyróżnienia. Podano receptę na dobre książki. A później? Później należało się pójść kilkaset metrów od Ratusza i spojrzeć, czy zainteresowani czytelnicy przebierają nogami przed wejściem do Galerii Awangarda, gdzie czekały na nich tysiące książek.
czytaj więcej...

Zobacz na mapach Google gdzie warto być

wpdk1_160W walce o EXPO wygrało koreańskie Josu. Wrocław poparło tylko trzynastu delegatów... Ach, trzeba otrzeć łzy i cieszyć się tym, co stolica Dolnego Śląska może zaproponować teraz. A może książki, spotkania autorskie, mnóstwo imprez towarzyszących i atrakcji. Już jutro to wszystko się zacznie. Bowiem od jutra do niedzieli Wrocław stanie się stolicą książki. WPDK... I to jest sukces. I to cieszy. Zobaczcie na mapach Google, jak dotrzeć (biały budynek, ul. Wita Stwosza 32).
czytaj więcej...

Co, gdzie i jak, czyli program WPDK

wpdk_160_01Kolejne święto książek zbliża się do nas wielkimi krokami. Już za kilka dni, dokładnie - 29 listopada, rozpoczną się Wroclawskie Promocje Dobrych Książek. Co czeka na czytelników? Ogrom atrakcji! Czwartek od 14:00 do 18:00, piątek 10:00-20:00, sobota - dwie godziny krócej, a niedziela zakończy się po 15:00. Cztery dni cudownego obcowania z książką. Choć nie tylko. Będzie przecież Przegląd Telewizyjnych Filmów o Sztuce. Pokrótce - autorów sporo, atrakcji wiele, książek mnóstwo.
czytaj więcej...

Tokarczuk podróżująca

tokarczuk_160Justyna Sobolewska ("Przekrój") napisała: - Najlepsza w czytaniu jest nieprzewidywalność. To żadna frajda wiedzieć, co będzie dalej. Albo mieć do czynienia z książkami, które ani ziębią, ani grzeją. Po to się czyta, żeby dotykało. Nawet drażniło, nie szkodzi. I właśnie taka jest najnowsza powieść Olgi Tokarczuk: zaskakująca i anarchizująca. Autorka poświęciła "Biegunom" trzy lata swojej pracy. Opowiedziała w tej książce o sobie i o swoim widzeniu świata. Czy jeszcze gdzieś o tym wszystkim nam poopowiada?
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany