Czy PRL miał swojego Jamesa Bonda?

terlecki_160"Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944-1990" - tytuł bardzo długi, nie da się zaprzeczyć. A autorem książki, która owy bardzo długi tytuł posiada, jest Ryszard Terlecki. Jak powstały tajne służby PRL? Co było ich spektakularnym sukcesem, a co największą wpadką? Jaka była rola służb przy narodzinach III RP? O tym wszystkim zarówno w książce, jak i w panelu dyskusyjnym wokół publikacji. Szczególy jednak poniżej.
czytaj więcej...

Second Life Znaku

znak3_160To, co za moment podam jest wiadomością nie tylko dnia, nie tylko tygodnia, nie tylko miesiąca, ale roku. Tak, to wiadomość roku! Wydawnictwo Znak zadebiutowało w wirtualnym świecie Second Life! Czy byłam zaskoczona wiadomośćią? Bardzo! Mam więc nadzieję, że i czytelnicy również otworzą ze zdumienia szerzej oczy. Tak, tak, tak. Mamy pierwsze polskie wydawnictwo w trójwymiarowej, wirtualnej rzeczywistości, tworzonej przez użytkowników z całego świata!
czytaj więcej...

Autorzy dla was - zdjęcia

cien_160_01Targi, targi i po targach. Tak można najkrócej. Tegoroczne krakowskie Targi Książki obfitowały w wiele spotkań autorskich. Jedni stali z książkami do podpisu w ogromnych kolejkach, drudzy nie mieli na to sił, bądż po prostu cierpliwości. Trzeci z kolei nie mieli najmniejszych trudności z dostaniem się do swojego ulubionego autora. Czwarci nie podchodzili. A kolejni uciekali jak najdalej od zapchanych "alejek" (ci ostatni mieli najtrudniej). Kogo udało się spotkać? Poniżej kilka targowych sylwetek ze zdjęciami i autografami.
czytaj więcej...

Smok nie zionie, ale jednorożec daje radę - fotorelacja

pict0082_160Krakowski Smok nie zionie. Jeśli wyśle się smsa za 1 zł + VAT (czyli 1,22) i tym samym poprosi owego smoka o zianie ogniem "specjalnie dla siebie", ten odpowiada: - Przepraszam, ale się zepsułem. Miłośnicy Smoka są zawiedzeni. Może pomoże w tym jednorożec? To nie to samo co Smok, ale jednorożców jest niestety tak mało, jak i pierwszych stworzeń. Skoro więc ten wiodący prym się zepsuł, należy szybko ukryć rozczarowanie i udać się na krakowską ulicę Centralną. A tam Targi Książki. A tam w zastępstwie Smoka... jednorożec. Wrażenia? Bezcenne.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany