Nagroda Związku Pisarzy Polskich przyznana

ala1_160Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie przyznał doroczną nagrodę literacką za rok 2007 Aleksandrze Ziółkowskiej - Boehm - poinformowała PAP Regina Taylor, sekretarz związku. Taką wiadomość niedawno otrzymałam. A wiadomość ta wywołała uśmiech i radość. Jeśli do tej pory nie wpadła wam do ręki żadna książka Ziółkowskiej-Boehm, to postarajcie się nadrobić zaległości. Dlaczego? Z pewnością nie dlatego, że autorka została dziś nagrodzona. Raczej dlatego, że nagrodzona ZASŁUŻENIE.

czytaj więcej...

Tydzień z kołysanką dla wisielca

hubert_160Ten tydzień będzie obfitował w spotkania z Hubertem Klimko - Dobrzanieckiem. Autor "Kołysanki dla wisielca" odwiedzi takie miasta jak: Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Lublin i Wrocław. Za "Dom Róży. Krýsuvík" Klimko-Dobrzaniecki był nominowany do Nagrody Literackiej NIKE 2007. Z kolei jego najnowsza książka - "Kołysanka...", zebrała wiele pochwał zarówno u krytyków, jak i czytelników. Może dlatego, że - jak powiedział o publikacji Roman Kurkiewicz: - Ma niezrównany charakter i moc ponadepizodyczną. Również dzięki humorowi i nieobecności sentymentalizmu, a może z całkiem innych powodów. Przekonajcie się sami. Spotkania tuż, tuż.
czytaj więcej...

Gottland znowu nagrodzony

gottland_160Oj sypią się nagropdy dla Mariusza Szczygła, oj sypią! "Gottland" - wybór reportaży poświęconych Czechom. ponownie został wyróżniony. Tym razem otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak. Nagroda przyznawana jest od 2003 roku za tekst na temat innych kultur, religii i cywilizacji opublikowany w języku polskim w danym okresie rocznym. W ten sposób wypełniana jest ostatnia wola Beaty Pawlak, dziennikarki i pisarki, która 12 października 2002 zginęła w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali.
czytaj więcej...

Nowa kolonia w Poznaniu

wroblewski1_160Karol Maliszewski powiedział kiedyś o poezji Grzegorza Wróblewskiego: - Jesteśmy gdzieś bardzo daleko od niegdysiejszych schematów, w samorodnym i wiarygodnym świecie oryginalnych decyzji artystycznych. Tym razem spotkanie z autorem nie będzie miało jednak na celu promowanie jego wierszy, a książki "Nowa Kolonia" - powieści napisanej w formie, odbywającego się bez didaskaliów, dramatu. Spotkanie z Wróblewskim odbędzie się 5 października w Klubokawiarni Meskal (ul. Nowowiejskiego 17) w Poznaniu. Początek o godz. 18:00.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany