3, 2, 1, 0 start! 3, 4. 5. 6 finito!

twk_160Targi Książki w Krakowie. Krótko i na temat. Pisać więcej? Z jednej strony - po co? Wszyscy wiemy - świetnie zorganizowana impreza, wielu autorów, mnóstwo książek. Radość, radość, radość - cieszymy się co rok. A drugiej - mimo wszystko chcemy wiedzieć, że znowu są, że znowu wielu genialnych autorów, że znowu mnóstwo doskonałych książek. 15. Targi Książki w Krakowie, 03-06 listopad 2011, ponad 500 wystawców, blisko 400 autorów, kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających - nas, Was. Krótko i na temat.

czytaj więcej...

Biel, czerwień, a może zupełnie inny kolor? – KONKURS

davenia_biala_jak_mleko_160"Biała jak mleko, czerwona jak krew" – z pewnością już słyszeliście o tej książce. W Polskich księgarniach można ją nabyć od kilku dni. U nas... za kilka dni będzie można również. Łatwo jednak nie będzie. Tym razem nie zadamy prostego pytania. Tym razem zmusimy chętnych do większych starań. Ale, ale! Pamiętajcie, warto. Nie, nie tylko dlatego, że możecie wygrać egzemplarz powieści, którą okrzyknięto "Współczesną LOVE STORY", jej autora – Alessandro D’Avenia, odkryciem włoskiej literatury. Najważniejsze, że przeczytacie fragment książki. A to sprawi, że jeśli nawet nie wygracie w konkursie, po książkę i tak sięgniecie. A przecież o to w tym wszystkim chodzi. O czytanie.

czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Tłumacza 2011

tlumacz_160_01Praca tłumacza ukryta jest w słowach, zdaniach, rozdziałach. Czasami jest tak idealna, że nie sposób odkryć jej istnienia. Ale tylko na pozór, ponieważ tłumacz dba o szczegóły, o których istnieniu nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Razem z translantacją przenosi klimat kraju, z którego przekłada. Co więcej, stwarza całe jego kulturowe dziedzictwo. I to wszystko daje nam po to, żebyśmy całkowicie "zatopili się" się w obcym dla nas świecie przedstawionym.

czytaj więcej...

Co, gdzie i kiedy na... konkretnej stronie

dobre_strony_plakat_160Szczerze przyznaję, że zabiorę swoje dziecko do mojej pracy. Już w najbliższy czwartek (26 maja; na marginesie - Dzień Matki) rozpoczynają się Dobre Strony - targi dla dzieci i młodzieży. Oczywiście muszę (ale i CHCĘ) zjawić się na wrocławskim Rynku. A skoro w mojej pracy ma być tyle atrakcji dla dzieci - córka wybiera się ze mną. Do tego samego zachęcam wszystkich innych rodziców, babcie, dziadków, ciocie i wujków - chwydźcie pod pachę swoje pociechy i gnajcie na te wyjątkowe spotkanie z książką. Przecież już są Bajarze... Przecież niedługo będzie Koziołek Matołek... A co dokładnie będzie się działo? Poniżej program targów. Zobaczcie sami.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany