To nie sen, to konkurs

sen2_160_01"Sen Zielonych Powiek" to debiutancka książka Edyty Szałek. Kto czytał felietony autorki zamieszczane w magazynie "Zwierciadło", doskonale wie, czego może się spodziewać. Kto nie czytał, może 2 października udać się do księgarni i w ową powieść zaopatrzyć. Jest też inne wyjście - i ci, co twórczości Szałek zasmakowali i ci, którzy nie mieli pojęcia, jak wykwintne dania ich omijały, mogą wygrać książkę tu - w konkursie Przystani Literackiej (która roztacza opiekę nad debiutem autorki w postaci patronatu medialnego) i wydawnictwa Replika.
czytaj więcej...

Ahoj, żeglarze! Sharky na warszawskim pokładzie

sharkyglowny_160Czy można zaprzyjaźnić się z piratem? Oczywiście, że tak. Zwłaszcza, gdy jest nim ktoś taki jak Kapitan Sharky. Z Warszawy do morza jest daleko, dlatego wychodząc na przeciw potrzebom polskich fanów pirackich przygód, Edukado i Mamika organizują 22 września niezwykłe spotkanie. "Okręt" Sharky'ego zawinie do Domoteki (ul. Malborska 41, parter, lokal MS-14) o godz. 13:30. Na małych piratów i oczywiście małe piratki czeka cudowna zabawa zainspirowana opowieścią o Kapitanie.
czytaj więcej...

77 głosów "kolonijnych"

kolonie_160Kawa i tytoń, kreole, metysi, rajska plaża, przeciwne wiatry, kakao i papugi, podwodne rafy i cyklon tropikalny, totemy i koraliki, fałszywe mapy, córka wodza, opium, morskie potwory, kobiety i złoto... To wszystko i wiele więcej znajdziecie w poetyckim zbiorze Tomasza Różyckiego "Kolonie". To ostatnia pozycja z finałowej siódemki Literackiej Nagrody Nike, którą od kilku dni prezentujemy. Teraz pozostaje nam tylko czekać do ogłoszenia przez jury zwycięskiego nazwiska.
czytaj więcej...

Rozmowy przy fasoli

traktat_160Wiesław Myśliwski... Był pierwszym laureatem NIKE i odnoszę wrażenie, że ma sporą szansę na kolejną statuetkę. Jego "Traktat o łuskaniu fasoli" jest chwalony i przez krytyków literackich, i przez czytelników. Jak napisał Marek Radziwon "pisarz nieskory do publicznych występów, piszący niespiesznie, wbrew modom, trochę na uboczu" stworzył tekst tajemniczy i metafizyczny.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany