Wcześniej na przełaj przez Barneo, teraz nad Bałtyk

palkiewicz_160Michaił Gorbaczow (laureat Pokojowej Nagrody Nobla) powiedział o nim: - Dotarł do najdalszych i najbardziej niezwykłych zakątków naszej planety. Jego książki i reportaże są czytane z ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. 8 września ten dziennikarz i aktywny podróżnik-eksplorator, czyli Jacek Pałkiewicz wybierze się na spotkanie do Sopotu (Sala Posiedzeń Rady Miasta w UM; ul. Tadeusza Kościuszki 25/27). Zorganizowana z nim Biesiada Literacka rozpocznie się o godz. 18.
czytaj więcej...

Sopocka Muza promuje swoją książkę

hanna_160Urok Sopotu to jego przeszłość pomieszana z teraźniejszością, ulice gdzie czas stanął w miejscu, ulotne wspomnienia z lat dzieciństwa i późniejsze fascynacje. To słowa wstępu, które napisała Hanna Domańska w swojej najnowszej (dziesiątej) książce - "Magiczny Sopot". 6 września w Sali Posiedzeń Rady Miasta UM (oczywiście również w Sopocie, jak informują organizatorzy; ul. Tadeusza Kościuszki 25/27) odbędzie się promocja wyżej wymienionej publikacji. Rozpoczęcie Biesiady Literackiej zaplanowano na godz. 18.00.
czytaj więcej...

Gottland Szczygła ze złotej siódemki NIKE

gottland_160Skoro znamy już finalistów NIKE 2007, warto przybliżyć zarówno treść nominowanych książek, jak i sylwetki autorów. Dzisiaj i przez kilka kolejnych dni będziemy prezentować potencjalnych zwycięzców. Marek Radziwon napisał w "Gazecie Wyborczej", która jest fundatorem nagrody (wraz z Agorą, rzecz oczywista): - Coraz odważniej wkracza reportaż. Wśród finalistów lat ubiegłych bywały książki Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, także Wojciecha Tochmana. Tym razem w siódemce znalazł się "Gottland" Mariusza Szczygła. I właśnie od tej publikacji rozpoczynamy przegląd "złotej siódemki".
czytaj więcej...

Pollack napisał o Polsce i... wygrał

f0841a8eaee0a944Autor książki, która została przez niego samego nazwana owocem "zakazu wjazdu do Polski", został laureatem "Ehrenpreis des österreichischen Buchhandels für Toleranz in Denken und Handeln". Nazwa nagrody przeokrutna i jakże trudna do wypowiedzenia. To jednak nie ma znaczenia, gdy powie się wprost - Martinowi Pollackowi podczas Austriackiego Tygodnia Książki w Wiedniu zostanie wręczona nagroda. Uroczystość odbędzie się 12 listopada 2007 roku.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany