Ni pies, ni wydra. Kto zawinie do Sopotu?

Gdy nadchodzą gorące dni, Sopot kojarzy się jedynie z plażą i festiwalami. W tym czasie do miasta zjeżdża wiele sławnych i popularnych mniej lub bardziej osób. Słowem – Sopot tętni życiem. Plażę oblepiają ludzkie ciała. I czasami warto tam poleżeć z książką. A jeszcze lepiej wybrać się na spotkanie autorskie z literatem. 16 czerwca będzie ku temu sposobność. W Sali Posiedzeń Rady Miasta (ul. Tadeusza Kościuszki 25/27) w kolejnej odsłonie Biesiady Literackiej rolę główną odegra Viktoria Korb. Spotkanie prowadzone przez Romana Stinzinga-Wojnarowskiego rozpocznie się o godz. 17.00.
czytaj więcej...

Posłuchaj o Domu Małgorzaty

Laureatka Nagrody Fundacji Kultury za powieść "Dom Małgorzaty" (książka opowiada historię dwóch kobiet - Polki i Niemki, których wojna pozbawiła dotychczasowego życia i jednocześnie zmusiła przez jakiś czas mieszkać w jednym domu), czyli Ewa Kujawska spotka się z czytelnikami w Lesznie w ramach cyklu "Kawiarenka Literacka". Środowe spotkanie autorskie Kujawskiej rozpocznie się o godz. 17.00 w Galerii Lochy (ul. Bolesława Chrobrego 3).
czytaj więcej...

Pyza po liftingu u barbarzyńcy

Po 50 latach przerwy wraca do nas Pyza. Jej wędrówki nadal są ciekawe, zabawne, a nawet straszne, bo mimo upływającego czasu, rezolutna Pyza zachowała swój urok. A już w niedzielę 3 czerwca zawita do Czułego Barbarzyńcy (Dolna 3, Warszawa). Pyza na polskich dróżkach to kolejna odsłona czułych czytanek dla dzieci. Tym razem książkę Hanny Januszewskiej czytać będzie aktorka Monika Dryl. Początek spotkania zaplanowano na godz. 11.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w księgarni i klubie, dzieci chętne do udziału w spotkaniu należy zgłaszać na adres: poczta@czuly.pl.
czytaj więcej...

Nadmorskie spotkanie z Polińską-Mackiewicz

polinskaChoć z wykształcenia jest socjologiem i teoretykiem muzyki, najbardziej znana jest z całkiem innych działań. Poetka i autorka tłumaczeń literackich - może tak poprawniej brzmiałoby jej przedstawienie. Ewa Polińska-Mackiewicz, bo o niej mowa, będzie 17 maja gościem sopockiej biblioteki. Wszyscy zainteresowani rozmową z poetką powinni się zjawić w Filii nr 6 (ul. 23 Marca 77c) o godz. 17.00.

KaHa
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany