Międzynarodowa Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego czarno widziana!

nagroda_kapuscinskiego_160_01.Laureata pierwszej edycji międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki poznamy już 16 maja 2010 podczas Warszawskich Targów Książki. Jak zapewniają organizatorzy, przyznawana będzie co roku dla autora najlepszego reportażu literackiego w formie książki, opublikowanej w języku polskim. "Serce narodu koło przystanku" Włodzimierza Nowaka, "Nocni wędrowcy" Wojciecha Jagielskiego, "Zaginione białe plemiona”" Ricarda Orizio, "Strategia antylop" Jeana Hatzfelda i "Afrykańska Odyseja" Klausa Brinkbaeumera to szczęśliwe nominacje.


czytaj więcej...

Port Wrocław w jubileuszowej odsłonie - fotorelacja (cz.1)

a2_160Port Wrocław 2010 - festiwal słowa. Ostatni weekend kwietnia, "miasto spotkań" i jubileuszowa, piętnasta, edycja Portu. W tym roku mogliśmy spotkać się w zupełnie innym miejscu – w Studiu Na Grobli. Doskonałe miejsce… A do tego słońce, ciepły wiatr, Odra i poezja. Czy można było chcieć czegoś więcej? Podczas imprezy pamiętano o wszystkich (choćby prezentacja książki dla dzieci "Słoń i kwiat" Briana Pattena). Jeśli nie dotarliście do Wrocławia i nie zawinęliście do Portu, obejrzyjcie tę fotorelację.

czytaj więcej...

................


96_160


(*) 96 (*)czytaj więcej...

Poznań coś w sobie ma

plakattp_160Tak, Poznań - miasto dla niektórych "Pyrlandia", coś w sobie ma. Co takiego? Koziołki, na które czekałam w Rynku o 2:00 w nocy (byłam nastolatką; przyjechałam na koncert)? Obchody Dnia Świętego Marcina (nigdy nie wpadłabym na myśl, iż rogale marcińskie mogą tyle ważyć!)? Nie... Poznań ma najpiękniejsze Targi Książki. Nigdzie nie ma tylu uśmiechniętych zwiedzających, radosnych autorów, przemiłych wystawców. Nigdzie nie ma tak przyjemnej atmosfery. A wszystko przez... najmłodszych. To są ich targi. Targi ich książek. Wyjątkowe. Kiedyś, teraz, i oby zawsze. Zapraszam - obejrzyjcie fotorelację z tegorocznej imprezy.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany