"Początki miałem trudne" - przyznaje Bohdan Butenko

butenko_160Nieczęsto zdarza się, aby Mistrz Polskiej Ilustracji - Bohdan Butenko, udzielił wywiadu. Mnie się udało. Będąc ostatnio w Warszawie przekonałem Pana Bohdana do rozmowy. Rezultat? Wywiad, który powstał, możecie przeczytać poniżej. A w nim między innymi: jak wyglądały pierwsze "prace artystyczne", dlaczego Gapiszon jest taki szczególny i... co może zawierać kolejna książka.
czytaj więcej...

"Wszystko co robię, robię GRATIS!" - wywiad z Dariuszem Rekoszem

rekosz_160Darek Rekosz to zwykły facet. Czasami jednak ci zwykli bywają niezwykli. Czasami robią więcej, niż nakazują zobowiązania. Czasami wyciągają rękę do potrzebujących. Czasami spełniają marzenia zupełnie nieznanych osób. Czasami wspierają tych, którzy na to czekają. Czasami przywołują dobry nastrój tym smutnym. Czasami... Rekosz jest takim zwykłym-niezwykłym. To facet, z którym można iść na piwo (choć pić nie może ani on, ani ja). A na dodatek pisze książki. Zwykły-niezwykły...
czytaj więcej...

Obawiam się, że na to pytanie nie odpowie nawet najmądrzejszy ... - wywiad z Mają Kotarską

maja_160Nawet najmądrzejszy a nie odpowie. Aż chce się rzec: - Ajajaj! Niestety taka prawda. Nie odpowie na to nikt. A jeśli ktoś jednak z dziką pewnością powie tak bądź tak... Hm... No cóż, albo uzna się go za geniusza, albo za wariata. Poniżej wywiad z Mają Kotarską - autorką, która powołała do życia dwie dzielne i nieco szalone kobiety. Kobiety, które zamiast zająć się działką naukową, rozwiązują zagadki kryminalne. Poznaliśmy je w "Dracenie...". Śmialiśmy się dzięki nim w "Strusim jaju". A już wiemy, że na tym się nie skończy. Gdzieś w przyszłości spadną na nas "Wakacje z gipsem". Więcej tajemnic? Próbujcie. Szukajcie. Może właśnie tu znajdziecie rozwiązania.
czytaj więcej...

Jak pisarz z pisarzem - Daniel Koziarski rozmawia z Dawidem Kornagą w związku z premierą "Znieczulenia miejscowego"

dawid_kornaga_160Jeden - socjopata, który wstąpił do Klubu Samobójców. Drugi - facet, który gangrenę stara się wyleczyć poprzez znieczulenie miejscowe. Jeden - Daniel Koziarski. Drugi - Dawid Kornaga. I jeden, i drugi zarabia na chleb pisząc. I te dwa wampiry wessały się we mnie! Pokrótce - dogadali się i nie pozwolili mi zarobić na chleb. Powinnam być zła. Może nawet wściekła, ale nie jestem. Już kiedyś argumentowałam wyższość wampirów nad wilkołakami. Drugi raz tego robić nie będę. Zresztą takim wampirom krew powinno oddawać się honorowo. Przeczytajcie ten wywiad, puśćcie krew.
czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany