Jestem pisarz wiejski, prowincjonalny, nieswojo czuję się na świeczniku - wywiad z Ignacym Karpowiczem

ikarpowicz_160Być może ktoś zarzuci mi, że patrzę na Ignacego Karpowicza bezkrytycznie. I być może będzie miał rację. Szczerze - mało mnie to interesuje. W tym kraju jest tak mało pisarzy, którzy urzekli mnie swoimi słowami, że jeśli takiego znajduję, chcę się cieszyć chwilą obcowania z doskonałym. Karpowicz coś w sobie ma... Coś, co sprawia, że ciężko przejść obok niego obojętnie. Jego książki są dość mocno zróżnicowane. A to plus, bo autor z każdą kolejną coraz potężniej zaskakuje. A skoro zaskakuje, to nie pozwala zapomnieć. Lubię pamiętać. A wy? Przeczytajcie wywiad z autorem. Zapamiętajcie.
czytaj więcej...

"Może kiedyś to też zniknie, jak strach, który już ją opuścił" - Monika Sawicka o życiu, "Kruchości..." i całej reszcie

sawicka_160_01Miłość. Plany. Ślub. Dziecko. I nagle... trach! Na Jej plecach łamie się kij od szczotki. Szczotka uderza w plecy z pewną siłą. Napędem tej siły jest On. Przemoc domowa. Każda taka historia przeraża. Jedni o niej nic nie mówią, drudzy szepczą, trzeci krzyczą. Monika Sawicka postanowiła krzyczeć. I tak kilka lat temu na rynku pojawiła się "Kruchość porcelany". Niedawno czytelnicy mogli zaopatrzyć się w kolejne wydanie. Autorka mówi: - Nigdy jednak nie jest tak, że nasze życie jest wyłącznie złe, bez jasnych stron. Wystarczy je znaleźć. Obyśmy zawsze potrafili! Zapraszam do przeczytania wywiadu z Moniką Sawicką.
czytaj więcej...

"Głęboko tkwi w polskich czytelnikach przekonanie, że dobra książka może powstać tylko po angielsku" - wywiad z Pawłem Pollakiem

pollak_160Czy rzeczywiście tak jest? Czy dobra książka to tylko książka anglojęzyczna? Oczywiście, że nie. Mam nadzieję, że nie trzeba was do tego przekonywać. Mimo wszystko macie wątpliwości? Przeczytajcie zatem ten wywiad. Jeśli nie pisarz, jeśli nie powieść, jeśli nie ja, to może przekona was Paweł Pollak. Tłumacz.
czytaj więcej...

Bestseller to miałby być "super-hiper-sprzedający-się"? - wywiad z Dariuszem Rekoszem

darek_160

Strzeżcie się łatwowierne dziewczyny! - grzmi Darek Rekosz. Czy należy się bać? Oczywiście! Pod przykrywką pisania książek dla dzieci i rozbrajających komedii, tworzy dzieła kryminalne, w których trup trupa trupem pogania. Na dodatek wystarczy na niego spojrzeć i każdy, kto czytał Sienkiewicza zaczyna drżeć. Bitwa pod Grunwaldem, dwa nagie miecze, Krzyżacy - kojarzycie? A tu Rekosz - nasz, polski, a w stroju... krzyżackim (i z mieczem w herbie)! Całe szczęście, że z niego bardziej komik niż zabójca. Gdyby był tym drugim, dni me byłyby policzone. A tak... żyła długo i szczęśliwie. No ale ja nie muszę się bać - nie jestem łatwowierna. A wy?

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany