"Kiedy piszę, spotykam się z ludźmi, jestem bez pancerza. Bo ufam." - Monika Sawicka jaką znacie i nie znacie

monika_160Pamiętam, gdy po raz pierwszy zetknęłam się z Jej książką. Pamiętam też, gdy po raz pierwszy weszłam na Jej stronę internetową. Pamiętam mój podziw. Ona - zwyczajna niezwyczajna, i Jej podejście do czytelników. Nic się nie zmieniło. Pamiętam również pierwszego mejla. Pamiętam kolejne. Wiedziałam, że jest wrażliwą kobietą, ale nie wiedziałam, że aż tak. Z drugiej strony zaraża i poraża swoim optymizmem. A jej "dbałość o ludzi" jest do pozazdroszczenia. Mimo wszystko twierdzi, że jest egoistką. Oby zatem na tym świecie takich było więcej. Monika Sawicka - krucha siłaczka.
czytaj więcej...

Generalnie jesteśmy narodem ponurym, nie ma co ukrywać - wywiad z Danielem Koziarskim

danielkoziarski_160Zajmowałbym się ściganiem psychopatów a nie socjopatów, bo inaczej musielibyśmy zamknąć całe społeczeństwo włącznie ze mną - stwierdził Daniel Koziarski. Daniel Koziarski - chyba najbardziej znany socjopata w Polsce, autor książek: "Kłopoty to moja specjalność, czyli kroniki socjopaty" i "Socjopata w Londynie". Dlaczego Koziarski miałby kogoś ścigać? I co z tą poprawnością polityczną? A przede wszystkim autor czy pisarz? Literatura czy polityka? Powaga czy satyra?
czytaj więcej...

"Bez odbiorców twórca nic nie znaczy" - wywiad z Edytą Szałek

edytawywiad_160Bronię tu mężczyzn, bo rozzuchwaliłyśmy się w swej kobiecej samoświadomości tak bardzo, że zatracamy w wielu przypadkach obiektywizm. To my najlepiej wiemy, jacy oni są, ba, oni też wiedzą, jakie jesteśmy my, więc gdzie w tym wszystkim nasza wyjątkowość? Edyta Szałek o kobietach, mężczyznach, trudnej miłości, mistrzach charakteryzacji, pisaniu felietonów i swojej debiutanckiej powieści, czyli 10 pytań i 10 odpowiedzi.
czytaj więcej...

Emocje mogą popychać do pisania, ale nie mogą zapanować - Aleksandra Ziółkowska-Boehm

ala1_160W dość niezwykły sposób udało mi się nawiązać kontakt z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm. I po raz kolejny potwierdziło się, że jedna niezwykłość prowadzi w prostej linii do drugiej. Ta ostatnia z kolei do następnej. Cała moja korespondencja do Pani Aleksandry jest niezwykła. Cała Pani Aleksandra w sobie samej jest niezwykła. Niezwykły jest też ten wywiad i każde zawarte tam słowo. W swej niezwykłości wszystko jest piękne i prawdziwe, czyli... zwykle. Zwykłość bowiem jest cieniem niezwykłości. A od cienia nigdy nie uciekniemy na długo.

czytaj więcej...

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany