Jak PL rodziła się na nowo…

kzarecka

2007-08-31

pl2_160W telewizji każdego dnia zastanawiają się : - Będą wybory, czy jednak nie? Hm… Była III RP. Później ktoś okrzyknął Ją IV RP. Jeśli wybory nastąpią, gdzie będziemy żyć? Nadal w III RP, czy ponownie w III RP? W IV RP, a może już w V RP? Jak tak dalej pójdzie zabraknie nam liczb! Za X lat napiszą nam na nagrobku: "Obywatelka X przeżyła lat Y w RP, której liczba oznaczeń jest wielokrotnością Y i Z". Przerażające! Może więc zamiast, niewiadomo której RP, żyjmy w innym oznaczeniu – w PL?

 

Z innej beczki… Ruszyliśmy. Ponownie. Trzeba jednak pochylić głowę przed dwoma mężczyznami. Ich imiona to Marek i Radek. Dzięki pierwszemu nasze oczy raczy piękny layout strony, dzięki drugiemu PL ma wreszcie odpowiednie logo. Wychwalać imiona należy obojga, gdyż tylko i wyłącznie dzięki ich talentowi i pracy żeglujemy w tej chwili po spokojnych wodach. Łagodne fale, przejrzyste niebo – słowem: piękno. I spokój. Jak dobrze, że nie nazywamy się RP – Rozrachunki Pisarskie. Musielibyśmy iść za modą i pisać: - Ponownie ruszyliśmy – witamy w II RP. Po kilku miesiącach: - Kochani, będzie lepiej – witamy w III RP. Itd., itp.

Marku, Radku, jak powiedział Muniek Staszczyk z T.Love po przeczytaniu książki Krzysztofa Vargi, tak i ja mówię Wam: - Szacun po trzykroć!

KaHa

Tagi: przystań literacka, PL, Muniek Staszczyk, T.Love, Krzysztof Varga, książka, wybory III RO, IV RP, fale,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany