Aniołek udziela lekcji miłości

kzarecka

2007-09-13

anilek_160Colleen McCullough napisała kolejną powieść. Znacie nazwisko? "Ptaki ciernistych krzewów". Podejrzewam, że teraz wiecie wszystko. Choć większość z was ową książkę z pewnością bardziej kojarzy z filmem, niż z przewracaniem kartek. Wracając do tematu - McCullough napisała "Aniołka" - historię o potrzebie ciepła i ludziach, od których warto uczyć się życia. Wydawca książkę pokrótce przedstawia jeszcze jednym zdaniem: lekcja milości i magii w nowej, pełnej humoru powieści popularnej pisarki. Też ładnie.
"Aniołek" - Harriet kończy dwadzieścia jeden lat i postanawia jedno: "Pozbędę się dawnej siebie!". Podejmuje śmiałe kroki - zrywa z nudnym narzeczonym i wyprowadza się z rodzinnego domu. Swoje dorosłe, samodzielne życie rozpoczyna w wynajętym w podejrzanej dzielnicy Sydney pokoju. Poznaje tam ekscentryków różnej maści, od których uczy się miłości, tolerancji, gotowania i... magii. Szczególną więź nawiązuje z małą autystyczną dziewczynką o imieniu Flo. Nieoczekiwany bieg wypadków (mała zostaje sama na świecie) sprawia, że więzi Flo i Harriet zacieśniają się jeszcze bardziej.

Z ciekawostek mogę dodać, że jeśli ktoś jest fanem Colleen McCullough, to należy mieć nadzieję, że na polskim rynku wydawniczym jak najszybciej pojawią się kolejne książki autorki: zeszłoroczne "On, Off" i świeża (wrzesień tego roku) publikacja z serii "Mistrzowie Rzymu" - "Antony i Cleopatra".

Colleen McCullough "Aniołek"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 125 x 200mm; Ilość stron: 320; Okładka: miękka; ISBN: 83-247-0315-2

KaHa


Tagi: Colleen McCullough, Ptaki ciernistych krzewów, Aniołek, Mistrzowie Rzymu, książka, film, on, off, Sydney,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany