Myśli alchemika

kzarecka

2007-09-18

zycie_160Czasem trudno powstrzymać strumień życia, takie zdanie pada na kartkach "Alchemika". Paulo Coelho, brazylijski pisarz, który zdobył miliony serc czytelników na całym świecie (jak i sporą grupę antyfanów), uważany jest za alchemika słowa. Każda jego książka nie ma najmniejszych problemów z wdrapaniem się na pierwsze miejsca list bestsellerów. Czy identycznie będzie z nową publikacją? "Życie. Myśli zebrane" to wybór krótkich cytatów z różnych powieści pisarza. Sentencje podzielone tematycznie (Marzenia, Droga, Miłość, Szansa, Podróż, Przeznaczenie, Dobra Walka, Tajemnica), formą wydania przypominają piękny tomik poezji."Życie" - wybór myśli, które najtrafniej charakteryzują istotę twórczości jednego z najbardziej znanych autorów naszych czasów. To zbiór cytatów z książek Coelho, m.in.: "Alchemika", "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam", "Pielgrzyma", "Jedenastu minut", "Weronika postanawia umrzeć". Publikacja w pięknej szacie graficznej jest bogato ilustrowana (przez prace Anne Kristin Hagesether - laureatkę licznych konkursów norweskich i międzynarodowych).

Fragment
Jaka siła nas pcha, by zostawić za sobą to, co znane, wygodne i ruszyć na spotkanie wyzwań, wiedząc, że chwała tego świata jest przemijająca? Myślę, że ów impuls to potrzeba znalezienia sensu życia. Przez wiele lat ostatecznej odpowiedzi na to pytanie szukałem w książkach, sztuce, nauce, przemierzając proste, a czasem kręte ścieżki życia. Odkryłem ich wiele. Dziś jestem pewien, że tej odpowiedzi w obecnym życiu nie odnajdziemy. Dopiero na końcu drogi, w chwili gdy znów staniemy przed Stwórcą, dostrzeżemy szanse, jakie były nam dane.

Anna Lichnowska (Szefowa Polskiego Fan Clubu Paula Coelho): - Najpoczytniejszy autor XX i XXI wieku odkrywa przed nami serce swoich powieści. "Życie. Myśli zebrane" - to zbiór nieśmiertelnych myśli Paula Coelho nie tylko z książek, które ukazały się w Polsce. Dzięki tej pozycji można sięgnąć do fragmentów Bridy, Pamiętnika Maga, Walkirii czy różnorodnych kronik, które Paulo pisze. Są książki, które się czyta i takie, które kupuje się, bo uważane są za kultowe. Ta książka jest warta większej uwagi czytelnika. Warto wracać do wybraych cytatów i rozmyślać, zatrzymać się na chwilę i pomyśleć nad sensem na przykład tego cytatu: "Szukaj swego daru. Im lepiej poznasz siebie, tym lepiej poznasz świat" (Brida). W zarelizowaniu tych słów na pewno pomoże "Życie. Myśli Zebrane" Paula Coelho.

Paulo Coelho "Życie. Myśli zebrane"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 115 x 190 mm; Liczba stron: 128; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-247-0631-0

KaHa

Tagi: Paulo Coelho, Życie. Myśli zebrane, alchemik, książka, książki, listy bestsellerów, fan club, anna Lichnowska, sentencje, cytaty, tomik poezji, pamiętnik maga,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany