Po prostu razem w kinie

kzarecka

2007-09-19

po_prostu_160"Po prostu razem" jest czwartą powieścią Anny Gavaldy. We Francji książka sprzedała się w ponad 700 tys. egzemplarzy, odniosła również spory sukces w 32 innych krajach. A co z takimi bestsellerami się robi? Przenosi na ekrany kin. Tak się stało i tym razem. Każdy z was może od 28 września przez niespełna 100 minut ogladać wyjątkowy film na podstawie wyjątkowej powieści. W roli Camille Fauque - Audrey Tautou (znana również z głównej roli w ekranizacji "Kodu Leonarda da Vinci").

O książce - ten francuski bestseller roku 2004 to opowieść o nerwowej, poturbowanej przez życie Camille, zakompleksionym arystokracie Philibercie, gburowatym kucharzu Franku i jego babce Paulette. Tych czworo ludzi, których z pozoru wszystko dzieli, dziwnym zbiegiem okoliczności zamieszkuje razem. Potrzeba bliskości, przyjaźni i miłości pozwala im przełamać bariery i otworzyć się na innych. Poznając się, nieoczekiwanie odkrywają własne i cudze zalety, i prawdziwe piękno życia. A wtedy znów nabierają ochoty do jego kosztowania.

Prasa o filmie:
"Le Figaroscope" - To film w sam raz na jesień. Urocza historyjka, świeża i niewinna, pełna czystej radości.

"Le Monde" - W tym filmie próżno doszukiwać się uszczypliwości. Obserwujemy dążenie czwórki bohaterów do pełnej harmonii. Udało się to przedstawić lekko, z czułością, wrażliwością i dużą dozą empatii.

"Elle" - W tej świetnie pomyślanej komedii z każdego niemal kadru przeziera miłość.

Scenariusz i reżyseria: Claude Berri; Obsada: Audrey Tautou, Guillaume Canet, Laurent Stocker, Francoise Baertin; Zdjęcia: Agnes Godard

KaHa

Tagi: Anna Gavalda, Anny Gavaldy, książka, film, książki, Po prostu razem, Claude Berri, Audrey Tautou, Guillaume Canet, Laurent Stocker, Francoise Baertin, Agnes Godard, reżyseria, scenariusz, bestseller, zdjęcia, Le Monde, Elle, Kod Leonarda da Vin,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany