Podyskutuj z Kasdepke

kzarecka

2007-09-24

kasdepke_160Grzegorz Kasdepke jest autorem bardzo znanym zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców, dlatego to właśnie i pierwsi, i drudzy mogą spotkać się z pisarzem w czwartek 27 września. Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Sopocie rozpcznie się o godz. 16.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Głównej (ul. Obr. Westerplatte 16). Jak straszy organizator - ilość miejsc ograniczona. Warto więc się pośpieszyć i nie spóźnić. Zwłaszcza, że będzie można nabyć książki i otrzymać autograf. A jaki fan "Detektywa Pozytywki" o tym nie marzy?Grzegorz Kasdepke - był redaktorem naczelnym kultowego tygodnika "Świerszczyk" (szefował tam przez pięć lat), scenarzystą programów "Budzik" i "Podwieczorek u Mini i Maxa", a także seriali telewizyjnych ("Klan"). Wydał mnóstwo bajek, baśni, opowiadań i książek dla dzieci, m.in.: "Miasteczko misiów", "Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko", "Detektyw Pozytywka", "Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”, "Co to znaczy...", "Mity dla dzieci".

Grzegorz Kasdepke o sobie: - Pisząc życiorys zaczynamy od imienia i nazwiska. Grzegorz Kasdepke. Dalej następuje data i miejsce urodzenia. Białystok, 4 maja 1972 roku. Gdy byłem mały, tych kilka danych wystarczało – na ich podstawie ktoś średnio nawet inteligentny mógł sobie dośpiewać resztę. "Grzegorz" – aha, czyli nie dziewczynka. "Kasdepke" – jakieś głupie nazwisko, pewnie rodzinę ojca przyniosło skądś spod zachodniej granicy. "Białystok" – wszystkie dzieci na prowincji chowają się tak samo. "4 maja" – czyli zodiakalny byk; siedzi toto i marzy, żeby nie okazać się typowym przedstawicielem swego znaku. (onet.pl)

KaHa

Tagi: Grzegorz Kasdepke, książka, książki, Dyskusyjny klub książki, westerplatte, pisarz, autor kiążek dla dzieci, detektyw pozytywka, kub ai buba, klan, scenarzysta, świerszczyk, kacperiada, mity dla dzieci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany