Yes, yes, yes!

kzarecka

2007-09-28

marcinkiewicz_160.Pmiętacie premiera Marcinkiewicza? Przez jakiś czas nie był częstym gościem polskich telewizji, gdyż wyjechał zarządzać Europejskim Bankiem Odbydowy i Rozwoju w Londynie. Jak widać, nie tylko słynne już "Yes, Yes, yes!", byłemu premierowi jest potrzebne. Ostatnio znowu można go zauważyć w telewizyjnych migawkach. Więcej - teraz każdy, kto będzie miał ochotę posłuchać słów Kaziemierza Marcinkiewicza, może sięgnąć po wywiad-rzekę "Marcinkiewicz. Kulisy sławy". Premiera 4 października. Czy "Yes, yes, yes!" czy "No, no, no!" zdecydujcie sami.
"Marcinkiewicz. Kulisy władzy" - dociekliwy wywiad rzeka przeprowadzony przez znanych dziennikarzy i komentatorów politycznych - Michała Karnowskiego i Piotra Zarembę - z byłym premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, odsłaniający tajniki życia politycznego w Polsce. Najpopularniejszy polityk w Polsce z charakterystyczną dla siebie szczerością i poczuciem humoru ujawnia znane i nieznane okoliczności najważniejszych wydarzeń w Polsce po 1989 roku, ze szczególnym uwzględnieniem okresu swojego premierowania. O kuchni polityki polskiej mówi prosto, czasem anegdotycznie, ale zawsze bez ogródek i wykrętów politycznej poprawności. Kreśli plastycznie wizerunki większości postaci polskiej sceny politycznej, nie stroniąc od bezkompromisowych i zawsze uzasadnianych ocen.


m1_03.m2_02.m3_02.


Fragment
Takie marzenie chodzi mi po głowie od dawna: duża większość w Sejmie – ze trzystu posłów, co daje możliwość szybkiej pracy w parlamencie nad ustawami, powołanie Komisji Konstytucyjnej i szybka zmiana Konstytucji RP, rozsądne ustawienie władzy w państwie… Rozumiem, że to za mało. Potrzebna jest też dobra atmosfera do zmian, potrzebna jest ponadto wielka nadzieja u większości Polaków na naprawę państwa i modernizację całego kraju, a także media pilnujące wszystkich poczynań, krytykujące popełniane błędy i wskazujące na powodzenia.

Michał Karnowski, Piotr Zaremba i Kaziemierz Marcinkiewicz "Marcinkiewicz. Kulisy sławy"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Format: 146 x 225 mm; Liczba stron: 320; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-596-1

Zdjęcia wykonane w czasie wywiadu - źródło: www.proszynski.com.pl

KaHa


Tagi: Kazimierz Marcinkiewicz, Piotr Zaremba, Michał Karnowski, Marcinkiewicz kulisy sławy, wywiad, rzeka, książka, premier, Sejm, RP, yes yes yes,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany