Zwierciadło autora Czerwonego Października

kzarecka

2007-10-04

zwierciad322o_160Tom Clancy - niezaprzeczalnie kojarzy się przede wszystkim z "Polowaniem na Czerwony Październik". Ten doskonały debiut powieściowy, jak i doskonala ekranizacja z Seanym Connerym w roli głównej, to zarówno klasyka literatury i filmu. A sam autor? Okrzyknięto go mistrzem military i political thrillers. Oczywiście zasłużenie. Teraz na polskim rynku pojawiła się kolejna książka z bestsellerowego cyklu "Centrum Szybkiego Reagowania" (seria Clancy'ego i Steve'a Pieczenika) - "Zwierciadło".
O książce - Rosyjski minister spraw wewnętrznych przegrywa wybory prezydenckie. Ale nie rezygnuje z przejęcia władzy. Umiejętnie szantażuje za pośrednictwem terrorystów rząd Stanów Zjednoczonych, by nie mieszał się do mających wkrótce nastąpić wydarzeń w Rosji i na Ukrainie. Jego plan wydaje się bezbłędny, lecz nie uwzględnia jednego: gotowej do akcji elitarnej jednostki Centrum Szybkiego Reagowania.

Tom Clancy - autor wielu powieści sensacyjno-szpiegowskich, jeden z najpoczytniejszych pisarzy świata. Same powieści z cyklu "Centrum Szybkiego Reagowania" sprzedały się w 20 mln egzemplarzy. Jego książki, które zostały przeniesione na duży ekran, natychmiast stały się filmowymi hitami ("Polowanie na Czerwony Październik" z Seanem Connerym, "Czas patriotów" i 'Stan zagrożenia" z Harrisonem Fordem). Clancy jest również współautorem książki "Gotowość bojowa" - napisał ją razem z generałem piechoty morskiej Tonym Zinnim.

Tom Clancy "Zwierciadło"; Wydawnictwo: Amber; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-2918-8

KaHa

Tagi: Tom Clancy, zwierciadło, polowanie na czerwony październik, gotowość bojowa, czas patriotów, stan zagrożenia, książka, powieść, powieści sensacyjno-szpiegowskie, Centrum szybkiego reagowania, sean connery, harrison ford, film, hit, bestsel,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany