Leo i Leo, czyli nowa seria dla dzieci

kzarecka

2007-10-09

leo_160Słowo/obraz terytoria wprowadza na rynek nową serię - Terytoria dla dzieci. Na początek w sprzedaży będą dwie pozycje: "Leo, Leo i lwy" oraz "Leo, Leo i morze" Joanny Tomaszewskiej i Wojciecha Kołyszko. Seria ma promować edukację emocjonalną i regionalną, a także pomóc w relacjach z dorosłymi (rozwinięcie tego wątku poniżej). Odwołując się do doświadczeń dziecka, autorzy starają się nawiązać z nim prawdziwy dialog i zachęcić do różnego rodzaju aktywności.
O książeczkach - W pierwszej części "Leo, Leo i lwy" Leontynka przeprowadza się z Warszawy do Gdańska. Na pierwszej lekcji w nowej szkole nauczycielka każe usiąść dziewczynce w jednej ławce z Leosiem. Wówczas nic nie wskazuje, że Leo i Leo zostaną przyjaciółmi. Połączy ich jednak miłość do lwów, które staną się sprzymierzeńcami dzieci i nauczą je, jak sobie radzić z przeciwnościami losu. Z kolei w drugiej książeczce zatytułowanej "Leo, Leo i morze" Leoś i Leontynka wraz z klasą idą zwiedzać Muzeum Morskie. Tam malują mapę, która za sprawą tajemniczego Marlea, dobrego ducha muzeum, przenosi fantastyczne pomysły do świata rzeczywistego. Dzięki mapie dzieci przeżywają niesamowite przygody - odnajdują skarb i idą stawić czoła groźnym piratom.

lew2

Edukacja emocjonalna - W książkach Tomaszewskiej i Kołyszko przedstawiane są sposoby radzenia sobie z trudnościam. Sprzyjają one lepszemu poznawaniu siebie i swoich uczuć. Dzieci mogą zaznajomić się tu między innymi z koncepcją "sprzymierzeńców" - wyobrażonych, wspierających postaci, które okażą się bardzo pomocne bohaterom.

lew1

Edukacja regionalna - Fabuła osnuta jest wokół Gdańska i jego regionu. Przygody bohaterów naturalnie przeplatają się z ciekawostkami i informacjami o terenie, które - choć oczywiste, nie są powszechnie znane. Na przykład wiele osób nie ma pojęcia o malowniczych wzgórzach morenowych rozpościerających się wokół Gdańska - tak silny jest stereotyp wiążący miasto wyłącznie z morzem i plażą. Czytelnicy nie tylko poznają region Gdańska, ale przede wszystkim dowiadują się, w jaki sposób można odkrywać i na nowo poznawać własne otoczenie.

lew3

Realcje z dorosłymi - Książeczki zawierają plansze edukacyjne, czyli strony, na których wprost podawane są informacje i porady, kończące się pytaniem o zdanie lub odwoływaniem się do doświadczeń czytelników. Recepty i sądy nie są jednak podawane jako prawdy ostateczne. Przeciwnie, zachęcają do dyskusji, dostarczają pretekstów oraz inspiracjido wymiany poglądów - dzieci z dorosłymi.

lew4


Wojciech Kołyszko i Joanna Tomaszewska "Leo, Leo i lwy"; Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria; Format: 240 x 340 mm; Liczba stron: 42; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7453-818-3

Wojciech Kołyszko i Joanna Tomaszewska "Leo, Leo i morze"; Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria; ISBN: 978-83-7453-819-0

KaHa

Tagi: Joanna Tomaszewska, Wojciech Kołyszko, leo leo i lwy, leo leo i morze, słowo obraz terytoria, książka, seria, książeczka, terytoria dla dzieci, edukacja emocjonalna, edukacja regionalna, relacje z dorosłymi, książki dla dzieci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany