Lista bestsellerów wg rosyjskiej księgarni internetowej Bolero.ru

gwkaminski

2007-08-04

flaga2_160_01Cuda, cudeńka od rosyjskiej księgarni internetowej Bolero.ru. Jak wszędzie, sporo Harry’ego Pottera i innych bardzo ciekawych pozycji. Biorąc pod uwagę zamiłowanie rosyjskich internautów do hakowania, jestem pewien, że wszystkie niżej podane książki dostępne są w języku oryginału w wielu rosyjskich e-bibliotekach i takich tam.


h1_1601. J. K. Rowling, Harry Potter and Deathly Hallows, czyli pa ruski - Гарри Поттер и Дары Смерти (Garri Potter i Dary Sm’erti).

Jak się okazuje, "ruscy", nie "ruscy", ale zorganizować się potrafią. Siódma część opowieści idola najmłodszych i delikatnie infantylnych w Rosji ukaże się 13 października 2007 roku. U nas w IV RP musimy zachować odpowiedni dystans do tego, co przychodzi z Zachodu, dlatego też asy z Media (nie tego dla idiotów...) wyplują egzemplarz polszczyzną dopiero w nocy, z 25 na 26 stycznia 2008. W międzyczasie zaaferowani wielbiciele śledzą i z zazdrością spoglądają np. na okładkę niemieckiego, czy (aha, okazuje się, że też można) szwedzkiego wydania. Co się zaś tyczy pirackich tłumaczeń, Polska to nie Izrael, gdzie trójka piętnastolatków podejmuje się bezinteresownego przekładu z angielskiego i udostępnia go za pośrednictwem serwisu WWW (poczytaj - http://www.harry-potter.net.pl/Harry-Potter-i-Internetowi-Piraci-o1871.html). U nas za każdy rozdział wysyłałoby się smsa pod nr 7666 (koszt 10zł + VAT), wydawca zaś, zamiast się ugadać i być może skorzystać na pomyśle, zagoniłby do roboty setki policyjnych hakerów, by zamykali serwery wyskakujących niczym królik z kapelusza witryn. Ech, mój ty Rywinlandzie... Z drugiej strony, zastanawia mnie, dlaczego żadna ze szkół językowych, typu Profi, Moose (i takie tam) nie skorzystała z tego przy okazji reklamy. Byłoby to, moim skromnym zdaniem, pewne reklamowe osiągnięcie, gdybym ujrzał okładkę Pottera z podpisem "Nie możesz się doczekać polskiego przekładu? Nauczymy Cię czytać po angielsku!". No! Ale zrobić z miksera helikopter – takie rzeczy to tylko w erze...


h3_1602. J. K. Rowling, Harry Potter i Książe Półkrwi, czyli pa ruski - Гарри Поттер и Принц-полукровка (Garri Potter i Princ Polukrowka).

Czy naprawdę muszę o tym pisać? Wszędzie tego pełno..., ale skoooroo trzeeeba – krótka notka od wydaffcy - Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Tom szósty przygód Harry'ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle'a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera. Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana? Kto będzie nowym nauczycielem obrony przed czarną magią? Jaki jest cel tajemniczych i niebezpiecznych wypraw Dumbledore'a? Kto będzie wybranką serca Harry'ego? I wreszcie, kto jest tytułowym Księciem Półkrwi i jaką misję ma on do spełnienia?


h2_1603. J. K. Rowling, Harry Potter i Zakon Feniksa, czyli pa ruski Гарри Поттер и Орден Феникса (Garri Potter i Orden Feniksa).

To samo - Kolejny tom przygód Harry'go Pottera zaskakuje niepodziewanymi zwrotami akcji, tajemniczą atmosferą i oczywiście magią! Harry Potter znów spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują. Harry ma już dość wszystkiego i postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, a wtedy sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót. Wygląda na to, że nowy rok nauki w Hogwarcie będzie bardzo dramatyczny...


4objawienie_1604. Rupert Thomson, Księga objawienia,czyli pa ruski Книга откровений.

Trzy kobiety mieszkające w Holandii porywają młodego mężczyznę i więżą go w piwnicy pewnego domu. Realizm opisywanych scen znęcania się nad niewinnym człowiekiem i mistrzostwo w narracji sprawiają, że Księga objawienia jest powieścią na tyle kontrowersyjną, że mało który z tłumaczy zdecydował się firmować przekład swoim nazwiskiem.harry4_1605. J. K. Rowling, Harry Potter i Więzień Azkabanu, czyli pa ruski Гарри Поттер и узник Азкабана.

Boże mój... Na szczęście to już ostatni - Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co go łączy z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla bohatera udręką? W trzecim tomie przygód Harry`ego Pottera poznajemy nowego nauczyciela obrony przed czarną magią, oglądamy Hagrida w nowej roli oraz dowiadujemy się więcej o przeszłości profesora Snape`a. Wyprawiamy się również wraz z trzecioklasistami do obfitującego w atrakcje Hogsmeade, jedynej wioski w Anglii zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów. Kto o Potterze do tej pory nie słyszał, ten nabrał przekonania, że omija go coś, czym interesują się wszyscy.


6. Władimir Lewi, Alfabet zdrowia psychicznego, czyli pa ruski Азбука здровомысля.

Władimir Lwowicz Lewi, doktor medycyny i psychologii uleczył swoimi książkami całe pokolenia czytelników, borykających się ze zdrowiem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Jak twierdzi autor – zawsze stara się pomagać ludziom, pisząc o ludziach, Alfabet zdrowia psychicznego zaś to kolejna z jego wysoce efektywnych terapii. Pomaga ona przezwyciężyć strach, znaleźć miłość, zbudować i utrzymać rodzinę, czyli po prostu sprawić, by los człowieka zawsze wiódł ku dobrobytu. W poradniku Władimira Lewi uważny czytelnik odnajdzie połączenie praktyki, filozoficznej głębiny, humoru i ludzkiego ciepła. Aha, znaczy się po Kaszpirowskim to się dopiero zaczęła, dobrze tylko, że nie wpierają ludziom tego szajsu z butelką wody mineralnej, jak w "Rękach, które leczą".


7ru_1607. Andriej Koczergin, Мужик с топором.

Książka, której nie sposób zapomnieć. Мужик с топором, czyli w wolnym tłumaczeniu "Młodzieniec z toporem" – bohater rosyjskich ulic i obrońca rodziny. Andriej Koczergin to rosyjski mistrz walki wręcz, twórca własnego, oryginalnego stylu w karate koi, który potrafi pokazać każdemu przeciwnikowi, jak w niebezpieczeństwie powinien zachowywać się prawdziwy mężczyzna. Książka Koczergina ma za zadanie przypomnieć czytelnikom o ich męskim długu wobec samych siebie i ich Ojczyzny (Mmm, a to ciekawostka, brzmi troszkę jak kodeks amerykańskiego marines, ale dalej jest jeszcze ciekawiej). Współcześni mężczyźni ze wszystkich sił starają się zapomnieć, że według oryginalnego przeznaczenia, są przede wszystkim wojownikami, obrońcami swego domu, rodziny i Ojczyzny (Ostrooo...). Gdy tak się staje, w sercu mężczyzny rodzi się słabość, będąca najgorszą z wad. Nie ma miejsca na słabość u młodzieńca z toporem w rękach! (Ooo tak! Coś jak połączenie Nietzschego, propagandy Hitler Jugend i podręcznika do karate. Nie mam pytań...).


8ru_1608. Leil Lowndes, Jak rozmawiać z każdym i o wszystkim. Psychologia i techniki efektywnej komunikacji, czyli pa ruski Как говорить с кем угодно и о чем угодно. Психология успешного общения. Технологии эффективных коммуникаций.

Oto książka, która zaznajomi czytelników z orężem efektywnej komunikacji, wziętego prosto z prywatnych arsenałów wielu ludzi sukcesu. Lowndes pomoże każdemu dojść do doskonałości w grze zwanej życiem i osiągnąć wszystko to, czego dusza zapragnie. W kursie m. in. jak zrobić na rozmówcy ogromne wrażenie podczas prostej rozmowy o pogodzie, jak rozpocząć rozmowę z obcą osobą, którą chcielibyście uczynić częścią swego życia, jak odnosić się do podopiecznego, bądź też kolegi z pracy. Zarówno wydawca, jak i autor gwarantują, że dzięki tej książce znajdziesz się w centrum uwagi bez względu na okazję i rozmówców. (Hmm, takie coś nasz polski rząd powinien wziąć na fakturę).


9ru_1609. Max Landsberg, Tao Coachingu, czyli jak inspirować do maksymalnej efektywności siebie i wszystkich, z którymi pracujesz, czyli pa ruski Коучинг. Повышайте собственную эффективность, мотивируя и развивая тех, с кем вы работаете.

Coraz częściej w celu rozwinięcia profesjonalnych i osobistych zdolności pracowników firmy nastawione na nieustanną ewolucję stosują technikę, zwaną coachingiem. Metoda owa bazowana jest na osiągnięciach zachodniej psychologii i starożytnej filozofii wschodu. Max Landsberg w przystępnej formie (czyli prawdopodobnie przy pomocy niezwykle zbanalizowanego języka i tak, jakby czytelnikiem był szympans, któremu całkowitym fartem udało się nauczyć czytać...) zaznajamia czytelnika z teorią i praktycznym zastosowaniem coachingu w nowoczesnej firmie.


10ru_16010. Maksim Kotin, Cziczwarkin EuGeniusz, czyli pa ruski Чичваркин Е...гений. Если из 100 раз тебя посылают 99...

Autor książki, dziennikarz, piszący dla wybitnego tygodnika Sekret Firmy spędził kilka miesięcy, towarzysząc jednej z najjaśniejszych gwiazd rosyjskiego biznesu, właścicielowi firmy Eurosieć (Евросеть), Ewgienijowi Cziczwarkinowi. Razem ze znanym biznesmenem autorowi udało się poznać wiele sekretów rosyjskiego sposobu na interesy, m. in. uczestniczył w niezwykle ważnych mediacjach z kampanią Samsung, dzięki którym drapieżnie konkurencyjne firmy rozpoczęły owocną współpracę. Słowem – Wielki Rosyjski Biznes z punktu widzenia obiektywnego eksperta.


za www.bolero.ru opracował Gabriel Wiktor Kamiński

Tagi: lista bestsellerów, Rosja, bolero, ksiązki, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany