Tylko dla dorosłych. I nie tylko...

kzarecka

2007-10-24

cabot_160Amerykańska autorka największych bestsellerów dla nastolatek pisze jak oszalała. Jej powieści wyrastają jak grzyby po deszczu. I teraz mamy kolejną. Tym razem to "Papla w wielkim mieście"... Ach, zapomniałabym dodać. Choć może dla nastoletnich znawców nazwisko autorki nie jest tajemnicą, należy tym starszym nieco podpowiedzieć (zwłaszcza, że Papla może podejść im do gustu). Zatem - Meg Cabot. Najłatwiej byłoby powiedzieć: - Ta od "Pamiętnika Księżniczki".

O książce - Lizzie zawsze powie o parę słów za dużo. A to nieraz pokrzyżowało jej plany zniweczyło marzenia. Teraz postanawia podbić Nowy Jork, wyjść za mąż i otworzyć własny salon renowacji sukni ślubnych. Jednak nie byłaby sobą, gdyby znowu czegoś nie wypaplała...

"Papla w wielkim mieście" to druga powieść, której główną bohaterką jest Papla. Co więcej - została zakwalifikowana jako książka w dorobku Cabot "dla dorosłych". Dopisek nie powinien przerażać - to odróżnienie od "dla nastolatek". Papla to błyskotliwe poczucie humoru i zaskakująca intryga. A wszystko wplecione oczywiście w romantyczną fabułę.

Inne powieści Meg Cabot skierowane do starszej części czytelników:
"Chłopak z sąsiedztwa", "Poszła na całość", "Kiedy chłopak poznaje dziewczynę", "Włoskie szaleństwo", "Zbrodnie w rozmiarze XL" (pierwsza powieść z sensacyjnym wątkiem; rozpoczyna się nią nowa seria z sympatyczną panią detektyw).

Meg Cabot "Papla w wielkim mieśce"; Wydawnictwo: Amber; Liczba stron: 232; Okłądka: miękka; ISBN: 978-83-241-2924-9

KaHa

Tagi: meg cabot, papla w wielkim mieście, książka, książki, \\\\,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany