Debiutanckie inne drzewo

kzarecka

2007-10-31

drzewo_160Każdy z nas jest jak inne drzewo. Razem możemy stworzyć las, a w lesie drzewa rosną najpiękniej - napisała w dedykacji dla czyteników Przystani Literackiej Urszula Ptak-Małysiak. Z wykształcenia jest fizykiem, choć życie później skierowało ją na tor z napisem "Biznes". A teraz? Teraz drogowskaz na drodze dodatkowo ma wyryty wyraz "Literatura". Tak, mamy kolejny debiut na polskim rynku. "Inne drzewo" można kupić już od dwóch tygodni.

O książce - to zbiór listów pisanych od roku 1986. Pisanych przez dwadzieścia lat. Choć tym najbardziej emocjonalym jest datowany na kwiecień 2002 roku. Listy z Biłgoraju, Doliny Pięciu Stawów, Krakowa, Londynu, Marsylii, Bielsko-Białej, Seattle, Reno, San Jose. Wszystkie skierowane do matki. Jakie są tutaj relacje matka-córka? Co jest ważne? Co aż w tylu miejscach świata robi bohaterka? Jakie są jej życiowe doświadczenia?

Urszula Ptak-Małysiak - zajmuje się biznesem w branży IT. Prowadzi firmę programistyczną. Wychowuje dwójkę dzieci. Ma trzy kota, psa i ogród, który najchetniej by zarósł. Niestety nie ma szans, bo autorka wytrwale z nim walczy. Lubi podróżować, pić białe wino, przesiadywać na tarasie, słuchać rżenia koni z pobliskiej stadniny i spać. Książki są jej pasją. Własne opowiadania chowała jednak do szuflady. Wreszcie postanowiła pokazać się światu. Pokazać z tej innej strony. Literackiej.

Urszula Ptak-Małysiak "Inne drzewo"; Wydawnictwo: New Technology Association; Format: 140 x 210 mm; Liczba stron: 78; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-92-5405-02-2

KaHa

Tagi: urszula ptak-małysiak, inne drzewo, książka, literatura, autorka, listy, IT, listy, matka-córka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany