Szatan po polsku

kzarecka

2007-10-31

grin_160Nowy thriller Irka Grina łączy rozmach godny Fredericka Forsytha i tajemnicę jak z powieści Dana Browna - i jak po takiej zapowiedzi wydawnictwa Świat Książki nie zainteresować się tą pozycją? Tytuł - "Pan Szatan". Krótko, zwięźle, dobitnie i wprost. Mnie się podoba. Co nas czeka? Tajemnicze morderstwa, międzynarodowy spisek, połączenie wątków satanistycznych, kryminalnych i zagrożeń terrorystycznych. Witold Bereś powiedział: - Nie czytaj Grina, jeśli jutro idziesz do pracy. Perełka!

O książce - Jerycho, Ávila, Nantes, Loudun. Tam niegdyś widziano szatana. I tam są ponoć dowody na to, że nigdy nie istniał... Dwaj dziennikarze, wybierający się w podróż po tych słynnych miejscach. Giną z krucyfiksem w plecach. Mord rytualny? Porachunki sekty? Działanie nawiedzonego szaleńca? Zlecenie na rozwiązanie zagadki dostaje Józef Maria Dyduch, prywatny detektyw i były dominikanin. W podróż rusza w towarzystwie Marii, luksusowej prostytutki i zarazem zmysłowej kusicielki... Satanizm, ponure zbrodnie i prawie doskonały plan destrukcji świata w powieści, która nikogo nie pozostawi obojętnym!

Irek Grin - Debiutował w 2002 r. powieścią "Szerokiej drogi, Anat". W tym samym roku ukazała się druga powieść Grina. "Pamiętnik diabła", która została wyróżniona w konkursie literackim organizowanym przez wydawnictwo Zysk i S-ka. Rok później autor znowu zaatakował - publikacja "Ze złości". Irek Grin wraz z Marcinem Baranem, Witoldem Beresiem, Arturem Górskim, Marcinem Marutą, Marcinem Świetlickim jest założycielem Stowarzyszenia Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej "Trup w szafie". Celem Stowarzyszenia jest promocja polskiej literatury kryminalnej i sensacyjnej szczególnie poprzez przyznawanie dorocznej Nagrody.

Irek Grin "Pan Szatan"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 125 x 200 mm; Liczba stron: 368; Okladka: miękka; ISBN: 978-83-247-0789-8

KaHa

Tagi: irek grin, pana szatan, książka, książki, triller, kryminal, trup w szafie, stowarzyszenie miłośników kryminału i powieści sensacyjnej, ze złości, pamiętnik diabła, szerokiej drogi anat, fryderick forsyth, dan brown, witold bereś,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany