Czy PRL miał swojego Jamesa Bonda?

kzarecka

2007-11-07

terlecki_160"Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944-1990" - tytuł bardzo długi, nie da się zaprzeczyć. A autorem książki, która owy bardzo długi tytuł posiada, jest Ryszard Terlecki. Jak powstały tajne służby PRL? Co było ich spektakularnym sukcesem, a co największą wpadką? Jaka była rola służb przy narodzinach III RP? O tym wszystkim zarówno w książce, jak i w panelu dyskusyjnym wokół publikacji. Szczególy jednak poniżej.

O książce - Efekt siedmioletniej pracy naukowej jednego z pierwszych pracowników IPN-u. Pełna wstrząsających faktów, przystępnie napisana, historia służb specjalnych w Polsce od końca II wojny światowej do roku 1990. Rzetelność, aktualność tematu oraz osoba autora (profesor historii, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie) sprawia, że mamy do czynienia z interesującą propozycją popularnonaukową. Doskonała pomoc naukowa, a także pasjonująca lektura dla wszystkich zainteresowany historią Polski.

O spotkaniu - Panel dyskusyjny wokół książki Ryszarda Terleckiego odbędzie się 8 listopada o godzinie 18:00 w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego (ul. Długa 1, Kraków). Oprócz autora w spotkaniu wezmą udział: Andrzej Paczkowski i Ryszard Legutko.

Ryszard Terlicki "Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944-1990"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Liczba stron: 392; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-08-04105-5

KaHa

Tagi: Ryszard Terlicki, Miecz i tarcza komunizmu, Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944-1990, książka, panel dyskusyjny, wydawnictwo literackie, spotkanie, IPN, James Bond, PRL,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany